FETÖ’cüye iltica kolaylığı

Almanya, Türkiye’de asrın ihanetine imza atan hain FETÖ’nün üyelerine kucak açmaya devam ediyor. FETÖ üyelerinin iltica başvurularının reddedilmemesi için mahkemelere doğrudan “inceleme zorunluluğu” getirildiği ileri sürüldü. Türkiye'nin güvenli ülke olması nedeniyle normalde Türkiye’den yapılan iltica başvuruları reddediliyor. Böylece “FETÖ’cüyüm” diyenin iltica başvurusu hemen kabul edilecek.

Giriş Tarihi: 13.4.2018 09:45
FETÖ’cüye iltica kolaylığı
Almanya, Türkiye'de asrın ihanetine imza atan hain FETÖ'nün üyelerine kucak açmaya devam ediyor. Simdi de, FETÖ üyelerinin iltica başvurularının reddedilmemesi için mahkemelere doğrudan "inceleme zorunluluğu" getirildiği ileri sürüldü. Türkiye'nin güvenli ülke olması nedeniyle normalde Türkiye'den yapılan iltica başvuruları reddediliyor. Böylece mahkeme bu davalara bakmıyor bile.

"MAHKEMELER MECBUR"
Ancak Giessener Anzeiger gazetesinde yayınlanan bir haberde, mahkemelerin bu davalara da bakmak zorunda kaldığı belirtildi. Gazetenin, Giessen İdare Mahkemesi Baskanı Werner Bodenbender ve Mahkeme Sözcüsü Sabine Dörr'e dayandırdığı haberinde, "Mahkemeler, FETÖ'cü olduğunu kanıtlayan mültecilerin davasına bakmak zorunda" denildi. Haberde bunun da is yükünü artırdığı belirtildi.

DOĞRUDAN ONAY
Almanya, bu is yüküne de çözüm buldu. İltica başvurusu için ilk merci olan Federal Göç ve Mülteci Dairesi (BAMF) tarafından reddedilen FETÖ'cülerin dava açmak zorunda kalmaması için, başvurularına doğrudan onay verilmeye baslandı. Başvurusu olumlu sonuçlanan FETÖ'cü de bundan böyle, mahkemeye hain olduğunu kanıtlamak zorunda kalmayacak. Dava açmadan, iltica hakkına kavuşacak.

Mahkeme Sözcüsü Dörr: TALİMAT ALMADIK
SABAH, Giessen Mahkemesi Sözcüsü Sabine Dörr'e, "Bu konuda bir talimat mı aldınız?" diye sordu. Dörr, herhangi bir talimatın söz konusu olmadığını, tamamen bağımsız çalışıp her davayı ele aldıklarını belirterek, "Gazetenin haberinde kullanılan cümle biraz talihsiz olmuş. Uzun bir görüşmeydi. Yanlış anlaşılmış olabilir" dedi. Mahkemeye geçen sene 8 bin 815 dava intikal ettiği, bunun 7 bin 495'inin iltica davası olduğu öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cüye iltica kolaylığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN