Mülteciler kaçak yollardan Türkiye’ye dönüyor

Alman ARD televizyonundaki Panorama programı, bazı Suriyeli mültecilerin Alman bürokrasisinden bıkıp, Türkiye’ye illegal yollardan döndüklerini haberine taşıdı

Giriş Tarihi: 13.4.2018 09:48
Mülteciler kaçak yollardan Türkiye’ye dönüyor
ALMANYA'DA yasayan ve Türkiye'de bulunan aile fertlerini aile birleşimi kapsamında Almanya'ya getiremeyen Suriyeliler, Türkiye'ye dönmeye basladı. Ancak bu Suriyeliler yine geldikleri gibi, yani insan tacirleri aracılığıyla Türkiye'ye kaçak giriş yapıyorlar. Alman televizyonunda yayınlanan bir haberde muhabirler, Suriyeli mültecilerle birlikte insan tacirleri ile de görüştü. İnsan tacirleri her gün yaklaşık 50 Suriyeliyi Türkiye'ye soktuklarını söylerken, "Türkiye'den kaçak olarak Avrupa'ya getirdiğimden daha çok mülteciyi Türkiye'ye geri getiriyorum" dedi.

SİYASİLER TEPKİLİ
Alman Yeşiller Partisi ve Sol Parti'den bazı siyasiler bu olaya sert tepki gösterdi ve "Biz Türkiye ile yaptığımız mülteci geri alım sözleşmesine göre bu insanları ülkemize alıyoruz. Daha sonra bu insanların ailelerini yanlarına getiremedikleri için yeniden Türkiye'ye dönmesi kabul edilir gibi bir sey degil. Hükümet buna bir çözüm bulmalı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mülteciler kaçak yollardan Türkiye’ye dönüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN