Gülen’in adamından hain yalanlar

Berlin’de hain FETÖ lideri Fetullah Gülen’in kitabı tanıtıldı. SABAH, Diyalog ve Eğitim Vakfı’nın tüm engellemelerine rağmen tanıtıma katıldı ve kitabın imtiyaz sahibi Kardaş’a sorular sordu

Giriş Tarihi: 17.4.2018 09:38
Gülen’in adamından hain yalanlar
Türkiye'de asrın ihanetine imza atarak hain bir darbe girişiminde bulunan Fetullah Gülen'in 'Demokrasiden dönüş yok' isimli kitabı Berlin'de tanıtıldı.
SABAH'ın akredite edilmek istenmediği ve "Yer yok" bahanesiyle geri çevrildiği etkinliği muhabirimiz takip etti. Kendisini hain Gülen'in Almanya'daki muhatabı olarak tanıtan Diyalog ve Eğitim Vakfı (SDUB) tarafından Berlin Edebiyat Evi'nde düzenlenen tanıtımda kitabın imtiyaz sahibi Arhan Kardaş, soruları yanıtladı.

KAÇAMAK CEVAPLAR VERDİ
Kitap tanıtımında FETÖ lideri Gülen'i tanıdığı için çok müteşekkir olduğunu belirten Kardaş, daha sonra kendi bakış açısından kitabı anlattı, Türkiye'deki gelişmeleri değerlendirdi. SABAH muhabiri konuşmalardan sonra Kardaş'a hain örgüt ile ilgili sorular sordu. FETÖ uzmanı Alman gazeteci Maximilian Popp'un hareketi bir mafya hareketi olarak değerlendirdiğini ve buna ne diyeceğini soran SABAH'a Kardaş, Popp'u küçümseyerek yanıt verdi. Kardaş, Popp'un FETÖ uzmanı olmadığını ileri sürdü ve "Eger uzman diyorsanız, kötü araştırma yapmışsınız. Popp, birçok konu üzerine haber yazan bir muhabir" dedi.

Muhabirimizin, "FETÖ'nün hain darbe girişimini gerçeklestirdiğini gösteren bariz deliller konusunda ne diyorsunuz?" sorusuna ise Kardaş, darbe girişiminin tüm Gülen yandaşları tarafından degil, "Gülen'e yakın birkaç kisi" tarafından gerçeklestirildiğini iddia ederek kaçamak cevaplar verdi.

KENDİNİ AKLAMAYA ÇALIŞTI
Kardaş, "Benim darbe girişimiyle bir ilgim yok ve kendimi de haksız yere suçlatmam. Ben suçsuzum" diyerek kendini aklamaya da çalıştı.

Martin LEJEUNE / BERLİN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen’in adamından hain yalanlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN