PKK’nın yaptığı yanına kâr kaldı

Alman mahkemesi, feribot işgal edip onlarca kişiyi rehin alan gözü dönmüş PKK’lıları yargılamayı geciktirdi, teröristler hem yargılamadan hem de suçlamalardan kurtuldu

Giriş Tarihi: 18.4.2018 09:09 Güncelleme Tarihi: 18.4.2018 09:10
PKK’nın yaptığı yanına kâr kaldı
Vahşi terör örgütü PKK'nın Almanya'daki sempatizanları bir davadan ucuz kurtuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "PKK ile ilgili binlerce dosya verdik, gereğini yapmadılar" diyerek eleştirdiği Almanya'da bir mahkeme, PKK'ya karsı yumuşak tavrı resmen ortaya koydu. Hâkim, duruşma tarihi vermeyi ihmal edince, 5 PKK'lı hakkındaki dava düştü.

BEŞ YIL OYALADILAR
ALTI yıl önce, 19 Nisan 2012 tarihinde Hamburg'da bir feribotu işgal eden, 79 yolcuya korku dolu anlar yasatan, yasak PKK sembolleri kullanan terör örgütü yandaşları, hâkimin dava tarihi vermeyi unutması sayesinde yırttı. Savcılığın dava açmasından sonra geçen bes yıl içinde durusma tarihi verilmediği için, dava düştü, PKK'lılar kurtuldu.

SAHİL GÜVENLİK KURTARDI
HAMBURG Altona Mahkemesi Sözcüsü Kai Wantzen, "Dava açıldıktan sonraki bes yıl içinde duruşma tarihi verilmesi ihmal edilmiş" dedi. PKK'lılar baskında gemiyi ele geçirince kaptan acil yardım alarmı vermiş ve sahil güvenlik PKK'lıları gözaltına alıp 79 yolcuyu kurtarmıştı.
PKK'lılar hakkında taciz ve hürriyeti tahdit suçlarından dava açılmıştı.BEŞ YILLA YARGILANACAKLARDI
ADALET gereğini yapsa, PKK'lılar beş yıla kadar hapis istemiyle yargılanacaktı. Savcılık olaydan sonra toplam 9 sanık hakkında 2 ayrı dava açmıştı. 4 sanık gençlik yasasına göre yargılandı. Üç gence ceza verilmezken, 20 yaşındaki bir kadına fikir ve gösteri özgürlüğü konusunda bir kompozisyon yazma cezası verildi. Diğer beş sanık ise hâkimin unutkanlığı sayesinde yargılanmadan kurtuldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK’nın yaptığı yanına kâr kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN