Binlerce FETÖ’cü ve PKK’lı hain parasını verip oturum iznini alıyor

Almanya’da rüşvetle iltica hakkı tanınan kişilerin çoğunun PKK’lı ve FETÖ’cü olduğu ortaya çıktı. FETÖ’cülerin sayısını soran SABAH’a ise bu konuda yanıt verilmedi

Giriş Tarihi: 27.4.2018 09:15
Binlerce FETÖ’cü ve PKK’lı hain parasını verip oturum iznini alıyor
ALMANYA'DA Federal Göç ve Mülteci Dairesi'nin Bremen Şubesi'nin rüşvet karşılığında binlerce kişiye verdiği iltica hakkı masaya yatırılıyor. Almanya İçişleri Bakanlığı, 4 bin 500 dosyayı gözden geçirme kararı aldı. Rüşvetle iltica hakkı elde edenlerin çoğunu PKK'lıların oluşturduğu, birçok FETÖ üyesine de iltica hakkı verildiği öğrenildi.

SAYI VEREMEDLER
SABAH, bunun üzerine Federal Göç ve Mülteci Dairesi'ne (BAMF), "Rüşvetle iltica hakkı alanların kaçı FETÖ'cü? Elinizde bunlarla ilgili bilgi var mı?" diye sordu. Ancak BAMF, sayı vermekten kaçındı ve "Devam eden soruşturma nedeniyle bilgi veremeyiz" dedi. Bunun yerine BAMF Başkanı Jutta Cordt'un, Federal Meclis İçişleri Komisyonu'nda verdiği ifadeye dikkat çekildi.

EKİM AYINDA İLETİLDİ
CORDT ifadesinde, "Konu bize Ekim 2017'de iletildi. Hemen harekete geçip bir dizi önlemler aldık. Artık hangi dosyada kimin işlem yaptığını göreceğiz" dedi. Öte yandan skandalla ilgili birkaç zanlının daha ismi gündeme geldi. Ancak soruşturmayı tehlikeye sokmamak için şimdilik bu çalışanlar hakkında herhangi bir işlem yapılmadı. Muhtemelen bunlar da FETÖ'ye yakın kişiler.

SOL PARTİ RAHATSIZ OLDU
PKK'nın Almanya'daki siyasi kolu gibi hareket eden Sol Parti ise 4 bin 500 dosyanın elden geçirilme kararına tepki gösterdi.
Avrupa'da cirit atan PKK'lılara sorunsuz iltica hakkı tanındığı gibi, Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer gibi eski HDP milletvekilleri, Avrupa'da ülke ülke dolaşıp propaganda yapabiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Binlerce FETÖ’cü ve PKK’lı hain parasını verip oturum iznini alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN