Alman okullarında şiddet ‘alarm’ verdi

Almanya’da her dört okuldan birinde öğrencilerin öğretmenlerine fiziksel şiddet uyguladığı açıklandı. Öğretmenler Birliği, durumun endişe verici olduğunu dile getirdi

Giriş Tarihi: 4.5.2018 09:46
Alman okullarında şiddet ‘alarm’ verdi
Alman Öğretmenler Birliği (VBE), yaptığı araştırma sonrası ülkedeki her dört okuldan birinde öğrencilerin öğretmenlere fiziksel şiddet uyguladığını ortaya koydu. Ülkedeki 1200 okul yöneticisinin katıldığı araştırmaya göre, okulların en az yarısında ise öğretmenler psikolojik şiddete maruz kalıyor.

İLKOKULDA BAŞLIYOR
Araştırmanın bir diğer sonucuna göre ise son bes yılda hakaret içerikli saldırlar internet üzerinden de yoğun şekilde yapılıyor. Fiziki şiddetin özellikle ilkokullarda yaygın olduğuna işaret edilirken, ortaokullarda sözlü saldırının daha fazla olduğu aktarıldı. Liselerde diğer okullara nazaran şiddetin düşük olduğu belirtildi.

HEMEN ÖNLEM ALINMALI
Birlik, ülkedeki okullarda öğretmenlere yönelik şiddetin istisnai bir durum olduğu iddialarının gerçeklikten uzak olduğunu ifade etti ve bir an önce önlem alınması gerektiğinin altını çizdi. Öğretmenler Birliği Baskanı Udo Beckmann, çocuk ve gençlerdeki agresifliğin temel nedenlerinin basında aile içi yanlış örneklerin yattığını belirtti. Beckmann, ilgili bakanlığın öğretmenlere yönelik şiddet konusunda gerekli önlemi almasını istedi. Birlik Baskanı, pek çok okulda öğretmenlere yönelik şiddetin dikkate alınmadığına da dikkati çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman okullarında şiddet ‘alarm’ verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN