Sosyal medyada 550 bin destek

Avusturya’nın başkenti Viyana’da bir ırkçının hakaretlerine maruz kalan Şükran Fidan Çimen’e sosyal medya üzerinden destek çığ gibi büyüyor

Giriş Tarihi: 1.8.2018 21:41 Güncelleme Tarihi: 2.8.2018 00:28
Sosyal medyada 550 bin destek
Avusturya'da asırı sagcı parti yanlısı yaslı bir kadının ırkçı saldırısına ugrayan Türk isinsanı Sükran Fidan Çimen'e destek çıg gibi büyüyor. Yasadıgı çirkin saldırıyı SABAH'a anlatan Çimen'e Dısisleri Bakanlıgı Viyana Konsoloslugu sahip çıktı. Konsolosluktan verilen "Olayın takipçisi olacagız" mesajının yanı sıra Çimen'e sosyal medya üzerinden de 550 bin kisi begeni ve yorumlarıyla destek oldu.

ÜLKEMLE GURUR DUYUYORUM
Yasadıgı ırkçı saldırıyı anlattıgı videonun 9 bin kez paylasıldıgını kaydeden Çimen, "Viyana Konsolosumuz Orhan Özçelik'in hukuk danısmanı neler yapılabilecegim konusunda yardımcı oldu. Konsolosumuzun destegi beni çok duygulandırdı. Ülkemle gurur duyuyorum" diye konustu.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATTI
Çimen, çirkin saldırıyı yargıya tasıdı. Viyana'da kendisine hakaret eden ırkçı kadın ile ona destek veren market çalısanları hakkında dava açan Çimen, "Haklı davamın pesini bırakmayacagım. Avusturya'nın en büyük marketinin Türklerden özür dilemesini bekliyorum. Hukuk mücadelemi sonuna kadar sürdürecegim" diye konustu. Avusturya'nın baskenti Viyana'da yasayan ve aynı zamanda Avusturya vatandası olan Çimen, ırkçı bir Avusturyalı kadın tarafından alısveris merkezinde saldırıya ugramıstı. FPÖ Partisi yanlısı kadın, Çimen'e "Pis Türk! Git domates ve biberini Erdogan alsın. Avusturya'yı terk edin" gibi hakeretlerde bulunmustu.

Ali ALTUNDAŞ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal medyada 550 bin destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN