Recep dedee...

İsviçreli kardeşler Sude ve Ceren, Ankara’da Başkan Erdoğan’ın konvoyu geçerken ‘Recep dedee’ diye bağırdılar. Erdoğan’ın arabasına aldığı kızkardeşler tarihi bir gün yaşadı

Giriş Tarihi: 3.8.2018 19:31 Güncelleme Tarihi: 3.8.2018 21:30
Recep dedee...
İsviçre'de yaşayan Sude (10) ve Ceren (9) Avşar kardeşler, anneleri Ayşe Aslan ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünden geçiyorlardı. Tam o sırada, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın konvoyu geldi. Sude ve Ceren, 'Recep dedee' diye bağırmaya başladı. Çağrıya kayıtsız kalmayan Erdoğan, aracını durdurarak minik kızları yanına çağırıp öptü, hediyeler verdi ve fotoğraf çektirdi.

ONU ÇOK SEVİYORUZ
AVŞAR kardeşler, dün de İsviçre temsilcimiz Mehmet Çek'in girişimleri ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet edildi. Külliye'yi dolaşan minik kızlar, "Görmek için dua etmiştik. Şehitliğe yürüdük. Anneme 'Recep dede geliyor' dedik. Annem 'bağırın' dedi. Recep dede bizi görünce arabayı durdurdu, bize sarıldı, öptü. 20 dakika arabanın içinde sohbet ettik. Onu çok seviyoruz" dedi.

ÇOK HEYECANLANDIK
SABAH muhabiri, İsviçreli aileye ulaştı. Çocukların annesi Ayşe Aslan, En büyük hayallerinin Başkan Erdoğan'la tanışmak olduğunu belirterek, "İsviçre'den tatile gelmiştik. Çocuklara külliyeyi gösteriyordum. Tam o sırada, çok sevdiğimiz Erdoğan geldi. Çok mutluyuz" dedi. SABAH muhabiri Mehmet Çek daha sonra, küçük Buse ve Ceren ile anneleri Ayşe'ye külliyeyi ve AK Parti Genel Merkezi'ni gezdirdi.

CAMİDE DUA ETTİK
ANNE Ayşe Aslan, "Millet camisinde asansördeyken Sude ellerini açtı ve dua etti. 'Allah'ım ne olur bana Recep dedemi göster. Onu görmek bana nasip olsun' dedi. Bir anda hareketlilik başladı. O anki heyecanımızı anlatamam. Kızlarım mutluluktan ağlamaya başladı. Onlar şimdi çok mutlu" şeklinde konuştu.


Mehmet ÇEK-Vuslat AY
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Recep dedee...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN