Çocuklara hırsızlık yaptırıyorlar

Sıla Yolu’nda bu yıl pek çok ailenin aracı soyuldu. Bu ailelerden biri de Yıldız ailesi oldu. Ailenin Macaristan’da aracı çocuklar tarafından soyuldu

Giriş Tarihi: 6.8.2018 22:14 Güncelleme Tarihi: 7.8.2018 07:49
Çocuklara hırsızlık yaptırıyorlar
Almanya'nın Nürnberg kentinden Sıla Yolu'na çıkan Yıldız ailesi, Macaristan'da soyuldu. Babası Nafiz, esi Ceyla ve oglu Teoman ile Balıkesir Akçay'a giden Arif Yıldız, "Gümrükte esimim cüzdanı çalındı. Molada otomobilimizin yanında çocuklar dolasıyordu. Kapılar da açıktı. Çocukların hırsızlık yapacakları hiç aklımıza gelmedi" dedi. Esinin ehliyeti, banka kartları, sigorta kartı ve 450 euro parasının bulundugu cüzdanın çalındıgını söyleyen Yıldız, "Kapıları kırarak soygun yapanları duyduk ama çocuklara soygun yaptırıldıgına ilk kez tanık olduk. Bundan sonra daha dikkatli olacagız. Yola çıkanlar da dikkatli olsun" diye konustu.

AİLE BİRLEŞİMİYLE GELDİ
Yıldız, mola sohbetinde babasının çalıstırdıgı oto yedek parçası yapan dökümhanenin nasıl 30 kisiye istihdam sagladıgını anlattı. Yıldız, "Aile birlesimi yoluyla Almanya'ya geldim. 'Hiç olmazsa üç ay çalısayım da ondan sonra batarsa batsın' diyerek ise basladım. Babam firmayı baska bir firmaya sattı. Ben eskiden sahibi oldugumuz firmada 8 yıldır isçiyim. Benim gibi köyde 30 kisi daha firmadan geçiniyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklara hırsızlık yaptırıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN