‘Hayır’ı PKK organize etti

Almanya’da gizli servis raporuna göre, geçen yılki referandumda CHP’lilerin de yer aldığı “Hayır” kampanyasının, PKK tarafından organize edildiği belirtildi

Giriş Tarihi: 7.8.2018 21:37 Güncelleme Tarihi: 8.8.2018 08:12
‘Hayır’ı PKK organize etti
Almanya'da iç istihbarat örgütü olan Anayasayı Koruma Teşkilatı, geçtiğimiz yıl Türkiye'de yapılan referandum öncesinde Avrupa'da başlatılan "Hayır" kampanyasının PKK işi olduğunu ilan etti. Gizli servis, Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişi engellemek için kurulan "Hayır Platformu"nun arkasında PKK'lıların olduğuna dikkat çekti. Gizli servis bu bilgiyi, 2017 yılının raporunda açık ve net bir şekilde dile getirdi.

"PKK'LILAR KURDU"
Referandum öncesinde Almanya'da yaşayan PKK'lıların harekete geçtiği belirtilen raporda, "Örneğin bunun için 2017'nin Ocak ayının sonunda ağırlıklı olarak PKK yandaşları ve PKK'ya yakın örgütler tarafından Avrupa genelinde faaliyet gösteren 'Hayır Platformu' kuruldu. Bu platformun amacı Erdoğan'ın tüm rakiplerini birleştirmekti" deniliyor.

CHP VE FETÖ DESTEKLED
PKK'lıların kurduğu "Hayır Platformu", CHP, HDP ve FETÖ'cüler tarafından desteklendi. AK Partili vekillerin 'EVET' kampanyası yapmaları Almanya'da yasaklanırken, CHP ve HDP milletvekilleri bu ülkede cirit atıp 'Hayır' kampanyası düzenledi. Aylarca süren kampanya ters tepti, vatansever Avrupalı Türkler 'EVET' oylarıyla sandıkları patlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Hayır’ı PKK organize etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN