Egzersiz yapmıyoruz

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), dünya nüfusunun dörtte birinin yeterince egzersiz yapmadığını duyurdu. Hareketsiz yaşam tarzı kanser başta olmak üzere pek çok hastalığa davetiye çıkarıyor

Giriş Tarihi: 6.9.2018 10:18
Egzersiz yapmıyoruz
Dünya Sağlık Örgütü'ne göre dünya genelinde bir buçuk milyara yakın yetişkin fiziksel olarak yeterince aktif olmadıkları için ölebilir. WHO'nun öncülük ettiği ve Lancet Global Health dergisinde yayımlanan araştırma, yaklaşık iki milyon katılımcıdan toplanan verilerle yapıldı.

HAFTADA EN AZ 150 DAKİKA
WHO, yeterince spor ve egzersiz yapmayanlarda kalp krizi, demans, kanser, Tip 2 diyabet hastalıklarına yakalanma riskinin arttığı uyarısında bulundu. Dünya genelinde 2016'da her üç kadından biri ve her dört erkekten biri sağlıklı görülen fiziksel aktivite seviyesine ulaşamadı. Uzmanlar haftada en az 150 dakika egzersiz yapılması tavsiyesinde bulunuyor. Kuveyt, Suudi Arabistan ve Irak, yetişkin nüfusun yüzde 50'den fazlasının hareketsiz bir yaşam sürdüğü ve hastalıklara yakalanma riskinin de en yüksek olduğu ülkeler arasında yer aldı. ABD'de yetişkinlerin yüzde 40'ı yeterli oranda egzersiz yapmıyor. Bu oran İngiltere'de yüzde 36, Çin'de yüzde 14.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Egzersiz yapmıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN