Yalancı Maassen terfi aldı

Giriş Tarihi: 19.9.2018 09:54
Yalancı Maassen terfi aldı
ALMAN Gizli Servis (BfV) Baskanı Hans Georg Maassen'in bu görevine son verildi.

Chemnitz olaylarında ırkçılardan yana tavır takınan, faşist AfD partisine gizli servisin takibine girmemesi için akıl veren Maassen için dün hükümet ortakları arasında ikinci toplantı düzenlendi. Toplantı öncesi Içisleri Bakanı Horst Seehofer'in Maassen'e İçişleri Bakanlıgı'nda müsteşar olarak görev vermek istediği gündeme geldi ve üç saat süren toplantı sonrası bu öneri kabul gördü.

Dün Maassen için saat 15:00'te önce Başbakan Angela Merkel ile CSU Genel Baskanı ve Içisleri Bakanı Horst Seehofer görüstü. Bu görüşmeye bir saat sonra SPD Genel Baskanı Andrea Nahles dahil oldu. Görüşme 18:00'de sona erdi ve Maassen'in BfV başkanlığından alınıp Içisleri Bakanlıgı'na müsteşar olarak atandığı duyuruldu.

Böylelikle Maasen'in 11 bin euro olan maaşı da 14 bin euro'ya yükselmiş oldu. Siyaset bilimciler, bu atamanın Maassen'e terfi olduğu görüsünü aktardı.
Maassen, ülkesinde cirit atan FETÖ'cüleri ve PKK'lıları görmezden gelmiş, Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) ile DITIB'i yakın takibine almıştı. "PKK ile çok kararlı mücadele ediyoruz" demiş, ancak PKK'lılar onun döneminde sokaklarda rahatça yasaklı paçavralarla yürüyüp terör propagandası yapmıştı. Maassen'in sorumluluğundaki teşkilat, NSU skandallarına kör ve sağır olmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalancı Maassen terfi aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN