Kim bu çok özel hain?

, adını açıklamadığı bir ’cünün sınır dışı edilmesini yasakladı. FETÖ’cünün yanlışlıkla sınırdışı edilmemesi için dosyasına şerh konuldu. Bu kişinin olabileceği vurgulandı

Giriş Tarihi: 9.11.2018
Kim bu çok özel hain?
Almanya, ülkeyi yeni üsleri haline getiren FETÖ üyelerinden birine "sınırdışı yasağı" koydu. Alman Sol Parti'nin genel olarak Türkiye'den kaçan hainlerle ilgili verdiği soru önergesinde, bir kişi hakkında "sınırdışı edilmesi yasağı" konulduğu ortaya çıktı. Soruya verilen cevapta, "ikamet yasasının 60. maddesinin 5. ve 7. fıkralarına göre" bir kişinin sınırdışı edilmesinin yasaklandığı bildiriliyor.

ADİL ÖKSÜZ MÜ?
SÖZKONUSU yasa maddesi, kişinin "köken ülkesinde dahil olduğu grubun genel olarak tehlike altında olması durumunda" sınırdışı edilemeyeceğini öngörüyor. Bu kişinin ismi açıklanmazken, korunanın, FETÖ'nün darbe girişimindeki elebaşlarından Adil Öksüz olabileceği belirtiliyor. Ancak hükümet tarafından verilen yanıtta, hain Adil Öksüz'ün ismi açık açık bildirilmiyor.

GİZLİ SERVİS KORUYOR
HAİN Adil Öksüz, Berlin'de saklandığı ev deşifre olunca, Alman gizli servisi tarafından bilinmeyen bir yere götürülmüştü. Öksüz'ün halen nerede tutulduğu bilinmiyor. Öksüz'ün gizli servis tarafından korunması karşılığında, FETÖ lideri Fetullah Gülen'in Pensilvanya'dan verdiği talimatlarla hangi hizmetlerde bulunduğu da muamma.

727 HAİNE İLTİCA HAKKI
TÜRKİYE'DEN diplomatik pasaportu olan toplam 310, hizmet pasaportuna sahip ise 981 FETÖ'cü iltica hakkı istedi. Bu sayının içinde FETÖ'cülerin eşi ve çocuklarının da dahil olduğu öğrenildi. Bu kişilerin 727'sine iltica hakkı tanındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kim bu çok özel hain?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN