'te ATM'ler suntalarla kapatıldı

'da yaklaşık 3 hafta önce başlayan protestolar büyük bir isyana dönüştü. Haftasonu şiddetin doruk noktaya ulaştığı ülkede geniş güvenlik önlemleri alındı. Özellikle 'te ATM'leri bile kırıp darmadağın eden göstericilere karşı camları ve ATM'ler suntalarla kapatıldı.

Giriş Tarihi: 7.12.2018 16:51
Paris'te ATM'ler suntalarla kapatıldı

Fransa'da 8 Aralık Cumartesi yapılması plananlanan 'Sarı Yelekliler' protestosu öncesi Fransa'nın başkenti Paris'te, önceki gösterilerde camları zarar gören bazı banka şubelerinde önlem alındığı görüldü.

Fransa Başbakanı Edouard Philippe, "sarı yelekliler"in akaryakıt zamlarının düşürülmesi ve ekonomik koşulların iyileştirilmesi için ülke genelinde cumartesi düzenleyecekleri gösterilerde 65 bin polisin görev yapacağını açıkladı.

Philippe, Senato'da yaptığı konuşmada, cumartesi ülke genelinde "sarı yeleklilerin" düzenleyeceği gösterilerde yoğun güvenlik önlemlerin alınacağını, bu kapsamda 65 bin polisin görevli olacağını duyurdu.

Hükümetin her zaman gösteri özgürlüğüne saygı duyduğunu ancak gösterilerde şiddet olayları çıkaranların cezalandırılacağını ifade eden Philippe, İçişleri Bakanı Christophe Castaner'in "sarı yeleklilere" gösteri yapmamaları çağrısının eylemlerde çıkan şiddet olaylarından kaynaklandığının altını çizdi.

Fransa'da akaryakıt zamlarına ve ekonomik şartların kötüleşmesine tepki olarak17 Kasım'da başlayan sarı yeleklilerin eylemleri, ülkede son yılların en şiddetli protestosuna dönüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paris'te ATM'ler suntalarla kapatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN