iftirayla baltalanamaz

Türkiye düşmanlarının saldırdığı ’de kan değişimi... Yeni Genel Başkan , ilk açıklamasını ’a yaptı: 40 YILLIK GEÇMİŞİMİZ VAR. BİZİ İFTIRAYLA BALTALAYAMAZLAR

Giriş Tarihi: 9.1.2019
DİTİB iftirayla baltalanamaz
Alman medyası ile bazı siyasilerin üç yıldır hedef haline getirip algı operasyonu yürüttüğü Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) geçtiğimiz günlerde yeni yönetimini oluşturdu. DİTİB'in yeni Genel Başkanı seçilen Berlin Din Hizmetleri Müşaviri Kazım Türkmen, ilk röportajını SABAH'a verdi.

ALGI OPERASYONU VAR
Türkmen, "2016'dan bu yana DİTİB tartışması sürüyor. Algı operasyonu var. DİTİB 40 yıllık geçmişe sahip. Bir iki iftira ile baltalanmaz" dedi. Avrupa Müslümanları Buluşması'na katılan isimlerin tartışıldığını hatırlatan Türkmen, "Bu isimler öne çıkartılarak başka ülkelerdeki belli gruplarla ilinti kurma arzusu var" diye konuştu.

KÜÇÜK ŞEYLERE BAKIYORLAR

Buluşmaya katılan isimlerin hepsinin Avrupa ülkelerinde oturum hakkı olduğunu söyleyen Türkmen, "Tartışılan isimlerden biri Almanya'da oturumu olan ve serbestçe faaliyetlerini yürüten bilimadamı. Küçük şeylere bakarak DİTİB'i bir yerlere yerleştirmek mümkün değil. Katılımcılar arasında bilim insanları, STK temsilcileri, dini cemaat liderleri vardı" dedi.

ÖNCE KADIN VE ÇOCUKLAR
DİTİB'İN öncelikleri olduğunu vurgulayan Türkmen, "Dini cemaat statüsü kazanmak, İslam din derslerinin muhataplığı ile ilgili eyaletlerde tıkanan süreçler var. Biz muhataplarımızla net bir şekilde bu süreçlerin yeniden başlatılması gerektiğine inanıyoruz. Arkadaşlarımız eyalet hükümetleri ile iletişime geçecekler ve tıkanma nedenlerini tek tek ortadan kaldırma gayretinde olacaklar. DİTİB'in en önemli hizmet alanı camilerdir. Camilerde aksayan hizmet alanlarını tespit edip sorunları çözeceğiz. Başta çocuklar olmak üzere, gençlere ve kadınlara yönelik hizmetleri artıracağız" diye açıklama yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DİTİB iftirayla baltalanamaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN