Katil bizi üç kere öldürdü

100 kişinin katili hastabakıcının Gaziantepli kurbanı ’nun oğlu , yaşadıkları kabus dolu yılları SABAH’a anlattı

Giriş Tarihi: 10.1.2019
Katil bizi üç kere öldürdü
Almanya'yı sarsan seri katil hastabakıcı Niels Högel'in kurbanlarından Hasan Çolakoğlu'nun oğlu Yusuf Çolakoğlu (54), yaşadıkları acıyı anlattı. Babasının 2003 yılının Nisan ayında, soğuk algınlığı şikâyetiyle hastaneye gittiğini ifade eden Çolakoğlu, "Hiçbir kronik rahatsızlığı yoktu. Biraz terlemesi olduğu için orada yatılı kaldı. Bizimle konuşuyor, nasihatler veriyordu. Taburcu etmeyi beklediğimiz gün birden fenalaşti" dedi.

BABAMA KALP MASAJI YAPTI
BABASININ ani bir kalp krizi geçerdiğini ifade eden Yusuf Çolakoğlu şöyle konuştu: O hastabakıcı babamın başucundaydı. Kalp masajı yaparak babamı kurtarmaya çalışıyor gibi görünüyordu. Biz kadere inanan insanlarız, normal ölüm olarak karşıladık. Ama hep 'Sağlıklıydı, nasıl öldü?' sorusunu sorduk. Cinayetten hiç şüphelenmedik. Öğrendik ki kalp masajı yapan hastabakıcı, kahraman gibi görünmeye çalışıyormuş ve babamın katiliymiş. Babama, kalp krizine yol açan ilaç vermiş.

YANLIŞ MEZAR AÇILDI
Katıl hastabakıcıdan 2013 yılında haberleri olduğunu anlatan Çolakoğlu, "Dava açtık. 2017 yılında babamın Gaziantep Yeşilkent Mezarlığı'ndaki mezarı açıldı. Ölümünün normal olduğu açıklandı. Ancak daha sonra Oldenburg Savcılığı'ndan bir mektup daha geldi. Babamın mezarı yerine başka mezar açılmış. Geçen sene tekrar babamın mezarı açıldı. Yani babamızı kaybetme acısını üç kez yaşadık. Şu anda savcılıktan sonuç bekliyoruz" diye bilgi verdi.


Mehmet UZUN / DELMENHORST
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katil bizi üç kere öldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN