Alkışlanacak dayanışma

Bremen Başbakanı ile Wolfsburg Belediye Başkanı’nın, ’daki saldırıdan sonra Müslümanlarla dayanışması büyük takdir topladı

Giriş Tarihi: 20.3.2019
Alkışlanacak dayanışma
Almanya'da iki yılda Müslümanlara ve camilere 2000'in üzerinde saldırı düzenlendi. Müslümanlar ülkede tedirginlik yaşarken, Yeni Zelanda'da 50 kişinin katledildiği cami saldırısı korkuyu artırdı. Sahiplenme mesajı içeren açıklamalara ihtiyaç duyulduğu günlerde en güzel adım, bir eyalet başbakanı ile belediye başkanından geldi.

CAMİLERİ KORUMUŞLAR
BREMEN Eyaleti Başbakanı Dr. Carsten Sieling, 30 cami derneği yöneticisini eyalet meclisinde ağırladı ve "Rahat olun, korkmayın, hep yanınızdayız. Bremen'de tüm önlemler alındı" mesajı verdi. Bremen Polis Teşkilatı Başkan Vekili Dirk Fasse, "Yeni Zelanda saldırısı sonrası 30'a yakın camiyi korumaya aldık. Bundan sizlerin haberi yok. Bremen'de terör saldırısı riski yok, endişelenmeyin" diye konuştu.

DUYARSIZ SİYASİLERE MESAJ
SPD Bremen Eyalet Milletvekili Mustafa Güngör, "Bremen'de birçok camiyi ziyaret ettim. Cemaatte endişe ve korku var. Bunu gidermek için bu toplantıyı organize ettik" dedi. Wolfsburg Belediye Başkanı Klaus Mohrs da saldırı sonrası Wolfsburg Fatih Camisi'ne gitti. Başkan, ülkede saldırıları ve endişeyi görmeyen siyasilerin aksine cemaatle saf tutup, yalnız olmadıkları mesajı verdi.

Mehmet UZUN / BREMEN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alkışlanacak dayanışma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN