Parti kurdu hayatı karardı

İserlohn’da zabıta olarak çalışırken parti kuran ve belediye başkanına rakip olan ’ın başına gelmeyen kalmadı. Başkan’ın işten atarak verdiği 250 bin euro tazminat, Ünal’ı zor durumda bıraktı

Giriş Tarihi: 18.6.2019
Parti kurdu hayatı karardı
Almanya'nın İserlohn kentinde yaşayan ve zabıta olarak görev yapan Uğur Ünal'ın aldığı tazminat başına bela oldu. Belediyenin, Birlikte İserlohn İçin (GFI) adı altında kurduğu partiyle kısa sürede 5 bin oya ulaşan Ünal'dan siyasi nedenlerle kurtulmak istediği ileri sürülüyor. Ünal, partisiyle başarılı olunca, hep zorluklarla karşı karşıya kaldı. Önce başka bir göreve verilen Ünal, sonra da yüklü bir tazminatla işten çıkartıldı.

TAZMİNAT BAŞA BELA OLDU
UĞUR Ünal'ın 250 bin euro tazminat verilerek işten çıkartıldığının basına sızdırılması üzerine oluşan baskı, savcılığı da harekete geçirdi. Savcılık, belediye yetkilileri hakkında soruşturma açarken, diğer yandan da mahkeme kararıyla Uğur Ünal'ın banka hesaplarına tedbir koydu. Ünal, hesabından para çekemediği için geçim sıkıntısı çektiği gibi, banka tarafından da sıkıştırılıyor.

ZOR DURUMDA KALDI

SAVCILIĞIN yaptığı tahkikat çerçevesinde herhangi bir şekilde zanlı olmamasına rağmen cep telefonu, bilgisayarı ve eşine aldığı otomobilin anahtarlarına el konulan Uğur, "Banka hesaplarım da donduruldu. Avukatım gerekli hukuki süreci başlattı. Ancak aradan geçen 3 haftaya rağmen olumlu bir cevap alamadık. Savcıya çocuklarım olduğunu söyledim. Onların ihtiyaçlarını karşılayamadığımı ilettim. Kendi paramı çekemiyorum" dedi.

'MAĞDURİYET YAŞIYORUM'
HESAPLARININ dondurulmasının adaletsizlik olduğunu belirten Ünal, "Dosyada adım bile geçmiyor. Bu para yaklaşık 3 hafta benim hesabımda olduğu halde kimseye aktarmadım. Şu anda 5 euro bile çekip çocuklarıma ekmek alamaz duruma geldim. Bu nasıl bir adalet? Benim suçum ne? Büyük bir mağduriyet yaşıyorum. Benim mağduriyetimin acilen çözülmesini bekliyorum. Mesleki ve siyasi hayatımı bitirdiler. Türkiye'de adaletin olmadığını söyleyen Almanlar, Almanya'daki adaletsizliğe ne diyecek?" dedi.


Cengiz PARLAYAN/İSERLOHN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parti kurdu hayatı karardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN