Dayanışma ile yeneceğiz

Türklerin yardımseverlik ve dayanışma ruhu, koronavirüs nedeniyle zor günlerin yaşandığı dönemde güzel sonuçlar doğuruyor. , zor günlerin dayanışma ile atlatılacağına inanıyor

Giriş Tarihi: 24.3.2020 ABONE OL
Dayanışma ile yeneceğiz
Almanya'da yaşayan Türkler, din, dil, ırk gözetmeksizin yardıma koşuyor. Koronavirüs nedeniyle yaşlıların ihtiyaçlarını karşılayan gönüllülerden sonra Türk işverenler de harekete geçti. Marketler zinciri sahibi Şahin Karaaslan, virüs ile mücadelede görevli kamu personeline ücretsiz yemek imkanı sundu.

SALGIN BİTENE DEK ÜCRETSİZ
ŞAHİN, "Doktor, hemşire, sağlık personeli, polis, belediye görevlileri başta olmak üzere koronavirüs ile mücadele veren kamu çalışanları, Heidelberg ve Kaefertal'daki Rewe adlı süpermarketimden salgın bitene dek ücretsiz yemek yiyebilecek. Böyle bir ortamda görevli personele hepimizin destek vermesi şart" şeklinde konuştu.

SOSYAL SORUMLULUK ALMALIYIZ

ALMANYA'NIN Kulmbach kentinde 20 yıldır döner restoranı işleten Elazığlı Yılmaz Aydın, Kulmbach Hastanesi'nde görevli doktor ve personele bedava döner servisi yapmaya başladı. Sosyal sorumluluk kapsamında herkesin bir şeyler yapması gerektiğini belirten Aydın, "İnsanlara canla başla yardım eden hastahane personeline destek vermek istiyoruz" dedi.

İbrahim TAŞ - Fatih YILMAZ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dayanışma ile yeneceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA