Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeşil İnşaat ile Doğan'ın Trump Tower tartışması

D Yapı Genel Müdürü İlder Tokcan, Yeşil İnşaat'ın Trump Tower'ın isim hakkına sahip olmadığını ileri sürdü, Engin Yeşil ise "İsim hakkını Doğan'a devrettik" dedi

Giriş Tarihi: 25.11.2009
Trump Tower Şişli projesinin sahibi Doğan Grubu bünyesindeki Ortadoğu Otomotiv'in inşaat şirketi D Yapı Genel Müdürü İlder Tokcan, projenin ortaklığı ile ilgili Yeşil İnşaat tarafından kamuoyunda yanlış bir bilgilendirme yapıldığını belirtilerek "Yeşil İnşaat, Trump Tower projesinin hiçbir aşamasında ortağımız olmadı. Ayrıca Trump Tower'ın isim hakkına da sahip olmadı. Yeşil İnşaat'ın sahibi Engin Yeşil'in Donald Trump'la olan arkadaşlığından dolayı tanışmamıza vesile oldu. Onun dışında projede hiçbir şekilde kendisinin bir bağı yok" diye konuştu. Daha önce Yeşil'in medyaya yansıyan haberlerinden projenin ortağı gibi göstermelerinden rahatsız olduklarını da söyleyen Tokcan, "Şimdiye kadar dostluğumuzda dolayı bir açıklama yapmadık. Ama konu yanlış yansıtıldı. Bundan rahatsızlık duyduk. Engin Yeşil ve Yeşil İnşaat Genel Müdürü Burak Duruman, bizi tanıştırmaları vesilesiyle ilk lansmanın yapıldığı fotoğraf karelerinde yer aldı. Ancak sözleşmede hiçbir zaman olmadılar" dedi.

'TÜM GÖRÜŞMELERİ BEN YAPTIM'
Yeşil İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil ise "Yatırımın ilk başladığı aşamaya kadar tüm görüşmeleri ben yaptım. Defalarca ABD'ye gittim.Projenin temellerinin atılmasıyla birlikte ise Trump Tower'ın bu projedeki isim hakkını Doğan'a devrettim" dedi. Yeşil, projenin hiçbir aşamasında olmadıklarıyla ilgili değerlendirmelerin ise gerçek olmadığını söyledi.

İSTANBUL'DA MAĞAZA DÜŞÜNÜYOR
Kendi tasarımlarından oluşan mücevher koleksiyonunu global pazara taşıyan Trump, Kuveyt'te açtığı mağazadan sonra İstanbul'da da mağaza açmayı düşündüğünü söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşil İnşaat ile Doğan'ın Trump Tower tartışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN