Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşiret reisleri doğum turizmi modasına uydu

ABD'de doğum trendine aşiret reislerinin eşleri de katıldı. Doğumdan 2 ay önce ABD'ye gidip hastaneye 20 bin, otele ise aylık 15 bin $ ödeyip çocuk sahibi oluyorlar

Giriş Tarihi: 27.2.2010
Türkiye'den ABD'ye doğum yapmak için gitme trendine sadece büyük şehirlerdeki zengin aileler değil Doğu'daki aşiret reisleri de katıldı. Uzun dönemli konaklama ve Türkçe hizmet vermesi nedeniyle Türkiye'den gidenlerin tercih ettiği The Marmara Manhattan Oteli Genel Müdürü Nur Ercan Mağden, doğum için gelen ailelerin büyük çoğunluğunu Doğu illerinden aşiret reislerinin eşlerinin oluşturduğunu kaydetti.

KALABALIK ZİYARET

Mağden, "İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerden gelenlerin sayısı Doğu'daki illerden gelenlerin sayısından daha az. Artık aşiret reisleri de çocuklarının ABD vatandaşı olması için eşlerini doğum öncesinde buraya getiriyor. Kalabalık bir aile olarak geliyorlar. Doğumdan önce ve sonra 2 ay olmak üzere minimum 4 ay konaklıyorlar" diye konuştu. Mağden, otel masrafının uzun dönemli konaklamalarda aylık 15 bin dolar olduğunu, hastane masraflarının ise 20 bin dolar tuttuğunu kaydetti. Mağden, Doğudan ABD'de doğum yapmayı en çok tercih eden illerin ise Gaziantep, Adana ve Malatya olduğunu söyledi. Mağden, "Geçen sene otelimizde 15 bebek dünyaya geldi. 7 aylık hamilelik dönemlerinde geliyorlar. Genellikle yanlarına eşleri, anneleri ve bir bakıcıları ile kalabalık bir şekilde geliyorlar. Sonra eşler Türkiye'ye geri dönüyor. Doğum sırasında yeniden geliyor. Doğumdan sonra da nekahat döneminde 1,5-2 ay kaldıktan sonra bebeklerini de alıp geri dönüyorlar" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşiret reisleri doğum turizmi modasına uydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN