Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giriş Tarihi: 20.5.2010 11:42 Güncelleme Tarihi: 20.5.2010 11:44
Mobil operatörler, cep telefonlarınadn 'a bağlanma imkanı sağlayan servislerini sundu.

Dün ve bugün de Vodefone, kullanıcıların cep telefonlarından Facebook hiçbir bağlantı ücreti ödemeden erişebileceklerini duyurdu.

TURKCELL'DEN 0.FACEBOOK.COM

Turkcell sponsorluğunda kullanıma sunulan 0.facebook.com ile Turkcell abonelerinin, cep telefonlarından hiçbir bir bağlantı ücreti ödemeden Facebook'a erişebilecekleri bildirildi.

Turkcell'den yapılan açıklamada, Facebook'un yeni mobil sitesi 0.facebook.com'un, standart sitenin en hızlı bağlantıyı sağlayacak hafiflikte tasarlanmış bir versiyonu olduğu kaydedildi.

Turkcell sponsorluğunda kullanıma sunulan 0.facebook.com ile Turkcell abonelerinin, cep telefonlarından hiçbir bir bağlantı ücreti ödemeden Facebook'a erişebilecekleri dile getirilen açıklamada, fotoğraf ve grafiklerin link olarak yer aldığı sitede, herhangi bir fotoğrafın linkine tıklayan kullanıcıların, standart siteye yönlendirildiklerine dair bir bilgilendirme görecekleri ifade edildi.

Yapılan açıklamada, fotoğraf ve benzeri içerikleri standart mobil siteden bağlantı ücreti ödeyerek görüntülemek isteyenler için ise Turkcell birbirinden uygun cepten internet paketleri ve günlük kullanım kampanyalarının sunduğu bildirildi.

Açıklamada, günlük kampanyalar dahilinde tüm Turkcell'lilerin, günde 3 lira, gençtarifelilerin ise sadece 50 kuruşluk internet kullanımı yaptıklarında, herhangi bir başvuru gerekmeksizin gün sonuna kadar 15 MB ücretsiz kullanım hakkı kazandıkları belirtildi.


'DAN ZERO

Vodafone, abonelerinin Facebook'un yeni servisi ''Zero''yu ücretsiz olarak kullanabileceklerini duyurdu.
Vodafone Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, Şirketin, ABD, İngiltere ve Endonezya'dan sonra en çok kullanıcısının bulunduğu Türkiye'de, Facebook'un yeni bir mobil versiyonunu abonelerinin kullanımına ücretsiz olarak açtığı belirtildi.

Vodafone'un, yeni Facebook Zero hizmetiyle müşterilerine ''0'' liraya sosyal ağda sörf imkanı tanıdığı ifade edilen açıklamada, ''Facebook Mobile'ın (m.facebook.com'un) tüm görsel içerikten arındırılmış versiyonu olan Facebook Zero, bugünden itibaren ücretsiz olarak Vodafone abonelerinin hizmetinde. Vodafone Türkiye, 'zero.facebook.com' adresinden girilebilen sosyal ağ sitesinde kullanılan veri ücretlendirmiyor'' denildi.

Bu hizmetten yararlanmak için belirli bir kampanya veya tarifeye üye olmanın gerekmediği dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Türkiye'de 20 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan Facebook'a hiçbir ücret ödemeden girmek isteyen tüm Vodafone aboneleri, cihazlarının tarayıcılarından adres satırına 'm.facebook.com' yerine '0.facebook.com', 'O.facebook.com', 'o.facebook.com', 'zero.facebook.com', 'login.facebook.com' veya (static.ak.fbcdn.net' yazarak ücretsiz sosyalleşebiliyor.''

Vodafone Türkiye Ürün ve Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Phil Patel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye'de Facebook kullanımının yoğunluğuna dikkati çekerek, şunları ifade etti:

''Bugün Türkiye'de Facebook kullanıcıları günlerinin yarısını bu ağ üzerinde geçiriyor. Kullanıcılar iletişimlerinin büyük bölümünü e-postaların yerine Facebook hesapları üzerinden gerçekleştiriyor. Facebook'u hareket halindeyken kullanmayı sağlayan mobil cihazlar ise bu hizmeti daha da çekici kılıyor. Vodafone Türkiye olarak her alanda avantajlı hizmetler sunma çabamız çerçevesinde Facebook'un yeni Zero hizmetini abonelerimize ücretsiz olarak sunuyoruz. Bu hizmetimiz hem 3G, hem de 2G uyumlu internet erişimi olan sahibi abonelerimizin dünyanın en çok kullanılan sosyal ağ sitesi Facebook'a ücretsiz olarak girmelerini sağlayacak.''

DAHA HIZLI HİZMET

Avea, 0.facebook.com sitesine ücretsiz1 mobil erişim olanağı sunuyor. 0.facebook.com sitesine WAP bağlantı noktasından ücretsiz erişebilecek olan Avea aboneleri, böylelikle Facebook üzerinden arkadaşlarına ve ailelerine, herhangi bir mobil internet tarayıcı üzerinden internet ücreti ödemelerine gerek kalmadan bağlanabilecekler.

Facebook mobil sitesi m.facebook.com'un daha hızlı, yeni ve hafif bir versiyonu olan 0.facebook.com sitesi, daha hızlı erişim için geliştirildi. Herhangi bir görsel ya da fotoğrafa yer verilmeyen 0.facebook.com sayfaları, Avea ağındaki performans için tasarlandı. Facebook'taki fotoğraflara, 0.facebook.com'dan da kolayca erişilebiliyor. Herhangi bir fotoğrafın görüntülenmesi için, abonelerin fotoğrafa giden linke tıklamaları yeterli oluyor. Aboneler, fotoğraf görüntülemek için, 0.facebook.com sitesinden ayrıldıklarında bilgilendiriliyor ve 0.facebook.com sitesinden çıkıp fotoğraf görüntülediklerinde standart internet tarifeleri üzerinden ücretlendiriliyorlar.

Avea Pazarlama VAS – Ürün / Servis Geliştirme Departmanı Müdürü Yiğit Çamcı: Facebook, yeni servisi 0.facebook.com ile mobil internet pazarına katkıda bulundu.Facebook üzerindeki en büyük kullanıcı gruplarından biri Türkiye'de bulunuyor. Bu projede, Facebook ile birlikte çalışarak, mobil internet pazarındaki konumumuzu güçlendirme fırsatına da sahip olduk. 0.facebook.com'u hizmete açarak, mobil internet kullanımını artırmayı amaçlıyoruz. Bu işbirliği, abonelerimizi mobil internet kullanımına teşvik etmede önemli bir dönüm noktası olacak.

Facebook Mobil İş Yöneticisi Henri Moissinac: Facebook'a tüm dünyada basit ve hızlı mobil erişim sağlamak amacıyla, her zaman yenilikçi şirketler ile çalışmayı tercih ediyoruz. Avea ile yaptığımız bu işbirliği sayesinde, insanlar bundan böyle Facebook'a 0.facebook.com üzerinden ücretsiz erişebilecekler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cepten ücretsiz Facebook
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN