Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlülere 5 günde İngilizce öğretti

5 günde İngilizce eğitim sistemini Türkiye'ye getiren ALTA hedef büyüttü. Türkiye'de kurumsal firmalardan, siyaset adamları ve bakanlara kadar İngilizce öğreten şirket başta İtalya olmak üzere Avrupa'da şubeleşecek

Giriş Tarihi: 5.9.2010 ABONE OL
Özellikle yabancı ülkelerde yaşayan Türklerin, ve Türkiye'de yaşayan ve kurumsal firmalarda üst yönetici olarak çalışan yabancıların talep ve tercih ettiği sistem, aslında 1960 yıllında Bulgar bilim adamı Prof. Dr. Georgie Lozanov tarafından demir perde ülkeleri zamanında casus yetiştirmek için oluşturulmuş. "2001 yılında yaptığımız araştırmalar neticesinde Türkiye'de dil eğitiminin eksikliğini gördük ve yeni bir sistem arayışına başladığımızda Almanya'nın en büyük üniversitesi Münih Üniversitesi'nde ve Avrupa'da daha bir çok üniversitenin kürsüsünde eğitim olarak verilen bu sistemle tanıştık. Türkiye için yeniledik ve önce kurumsal firmalarla daha sonra açık gruplara eğitim vermeye başladık.

ORTAKLIKLAR TAMAM

Türkiye'de sadece İstanbul'da Levent ve Caddebostan olmak üzere 2 eğitim merkezimiz var" diyen şirketin sahibi Fırat Utku "Türkiye genelinde özellikle kıyı şeridi illere şube açmayı hedeflerken, İtalya, İspanya gibi Avrupa ülkelerinden bize gelen eğitim talepleri için orada kuracağımız şubelerimiz için ortaklık görüşmelerimiz tamamlandı. Şimdi Kuzey Irak Musul Valisi ile ortaklık görüşmelerimiz başladı. İleride bu sistemi İngiltere ve Amerika'da kurmayı planlıyoruz" dedi.
Bu sistemin geçmişi nedir? Berlin duvarının yakılmasıyla bu sistem Almanya'da çok yayılıyor. Biz bunu ilk getirdiğimizde sadece şirketlere gidiyorduk. 5 yılımız böyle geçti. Sonrasında artık şirketler dışına da açıldık.
Sistem nasıl işliyor? Sabah 9'da başlayıp akşam 18'e kadar bir gün geçiriyorsunuz. Cep telefonu yok. Türkçe konuşmak yasak. Sınıflar 4-5 kişilik, o gruplarda aynı seviyelerde kişiler var. İsminiz bile yabancı oluyor. Mesela Meral Akşener, Mary olmuştu. Kahve molası veriyorsunuz ama grupla beraber... Böyle olunca beyniniz Türkçe'den uzaklaşıyor ve biz oraya hemen İngilizce'yi verebilir hale geliyoruz. İşin sırrı burada... Katılımcıların yarısı 3. gün İngilizce rüya görmeye başlıyor.
Aylarca kursa giderek İngilizce zor öğreniliyor. Peki 5 günde nasıl oluyor? Bunun nedeni dağınıklık. Öğrenim metodlarındaki eksikleri ortadan kaldırarak insanı sadece konuşmaya iten bunun yanına gramer, kelime, konuştuğunuzu anlama ve gördüğünü yazabilmeyi koyan bir sistem. İlk gün Türkçe konuşmadığınız için su bile İngilizce istemek zorundasınız. Hiç bilmeyen birisine 550 kelime öğretip konuşturabiliyorsunuz.

Kimler ders aldı?
Meral Akşener, AK Parti danışmanları, AC Nielsen, AK Emeklilik, Alarko, Banvit, BP Türkiye, Compaq, Denizbank, Efes Pilsen, EnerjSA, Enka, Esas Holding, Farma-Tek, Garanti Bankası, General Elektrik, Gilan, Hayat Kimya, Karsan, Koç Bryce, Mercedes- Benz, Microsoft, Pfizer, Philip Morris, Siemens, STFA, Yapı Kredi Bankası, Tetrapak gibi bir çok kurumsal firmanın üst yöneticileri, Mehmet Aslantuğ, Demet Akbağ, Ebru Şallı, Zara, Ziynet Sali, Yaşar, Nurgül Yeşilçay gibi ünlüler...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlülere 5 günde İngilizce öğretti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN