HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sofra'nın sahibine 'Yılın girişimcisi' ödülü

Dünyanın en prestijli gıda ödüllerinden World Food Awards'ta Sofra restoranlarının sahibi Hüseyin Özer "Yılın Girişimcisi" ödülünü aldı. Özer için "mültimilyoner restoran sahibi' ifadesi kullanıldı

Giriş Tarihi: 8.10.2011
Londra'da açtığı Sofra isimli restoranlarıyla ün kazanan Türk girişimci Hüseyin Özer, Özer Restaurants isimli restoranları ile dünyanın en prestijli gıda organizasyonları arasında yer alan World Food Awards'ta "Yılın Girişimcisi" ödülünü aldı. "Mültimilyoner restoran sahibi" olarak nitelendirilen Özer'in, Londra'daki en iyi restoranlarından bazılarının sahibi olduğu ve her yıl kârını artırarak büyümesini sürdürdüğü belirtildi. 30 yıl önce Ankara'dan kalkıp çok çalışarak ve müthiş bir zekâ ile hareket edip bugün mültimilyoner bir restoran zincirinin sahibi haline geldiği belirtilen Özer'in, Londra'da Türk restoranları zinciri oluşturduğunu ardından kendi ismiyle açtığı restoranları büyüttüğünü ve ülkedeki en iyi Türk restoranlarını yaygınlaştırdığı vurgulandı. Sofra ve Özer restoranlarının sahibi Hüseyin Özer, işletmecilik yaparken olaya sadece para kazanmak için bakmadığını İngiltere'de elde ettiği başarılarla Türkiye'nin de fahri bir elçisi olarak hareket ettiğini söyledi. Yarışmada İngiltere'de catering alanında faaliyet gösteren 29 yıllık Türk firması JJ Food Service da 2011 yılının "en iyi toptancısı" ödülünü aldı. Organizasyonda Tesco en iyi ulusal perakendeci ödülünü alırken, Hakkasan ise yılın restoranı seçildi.

ÇOBANLIKTAN RESTORAN PATRONLUĞUNA
Çok küçük yaşta anne ve babasının kendisini terketmesiyle yalnız kalan, karın tokluğuna farklı köylerde çobanlık yaparak para kazanan Özer, yoksulluktan okuyamadığı için pek çok işte çalıştı. Lokantalarda bulaşıkçılık yaparak başladığı restoran hayatı biriktirdiği parayla 21 yaşında Londra'ya gitmeyi başarmasıyla değişmiş. Çalışmaya başladığı restoranı daha sonra satın alan Özer bugün dünyanın en başarılı ve zengin 32 ismi arasına giren bir lezzet ustası. Özer aynı zamanda Discovery Channel'ın hazırladığı "World's Richest People - Dünyanın En Zenginleri" belgeseline giren üç Türk'ten biri.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sofra'nın sahibine 'Yılın girişimcisi' ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN