Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NCR Türkiye yolunda

"Türkiye bizim için bölgesel bir üs olma potansiyeline sahip" diyen NCR CEO'su Bill Nuti, baharda ziyaret edeceği Türkiye'de büyümek istediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 23.1.2012
ABD'li teknoloji ve ödeme sistemleri şirketi NCR'ın Başkanı ve CEO'su Bill Nuti, Türkiye'ye yatırım yapmak için fırsat kolladıklarını söyledi. Finans, perakende, seyahat, sağlık, telekomünikasyon ve eğlence başta olmak üzere farklı sektörlerde şirketlere ATM ve kiosk (bilgi terminali) sistemleri ve çözümler sunan NCR, Türkiye'de yatırım için kendisine iki alan belirledi. Bahar aylarında Türkiye'ye yapacağı ziyaret öncesi önemli mesajlar veren Bill Nuti, "Türkiye, bizim için bölgesel bir üs olma potansiyeline sahip. Türkiye'de bizi kesinlikle yatırım yapmaya çeken iki önemli alan var. Bunlardan birisi mühendislik. Müşterilerimize yeni çözümler sunmamız ve mevcut ürünlerimizi geliştirmek açısından mühendislik alanında önemli yerel yatırımlara imza attık ve atmaya da devam ediyoruz. İkincisi ise çağrı merkezleri. Müşterilerimize destek vererek, sağladığımız servisi ve hizmetleri yönetebilmek adına Türkiye'deki Avrupalı müşterilerimiz için çağrı merkezlerine ihtiyacımız var" dedi.

YENİ YATIRIMLAR GELİYOR

Bu alanda yeni pazar araştırmaları yaptıklarını ve yatırımlara aralıksız devam ettiklerinin altını çizen Nuti, genç ve eğitimli nüfusa sahip Türkiye'de söz konusu alanlar dışında da farklı yatırım fırsatları için araştırmalarını sürdürdüklerini söyledi. Nuti, "Özellikle servis sektöründe iddialıyız ve bu konuda Türkiye'yi de kapsayan yeni yatırımlar yapacağız. Çünkü bu noktada Türkiye, bizim için çok stratejik bir konumda. Ayrıca üretim anlamında da yatırım fırsatlarına bakıyoruz ve olasılıkları değerlendiriyoruz" diye konuştu. Türkiye'de yatırım için teşvikler kadar iş gücü, Türkiye ve çevre bölgenin iş hacmini de göz önünde bulundurduklarını söyleyen Nuti, eninde sonunda Türkiye'ye doğru bir yatırım yapacaklarını belirtti.

"ATM'LERDEKİ PAYIMIZ % 68"
Türkiye'de mobil bankacılık kullanımının hızla arttığına dikkat çeken NCR Türkiye Genel Müdürü Yalçın Orhon, bankalarda fatura yatırma gibi banka için getirisi olmayan işlemlerin yüzde 80'inin de hâlâ bankalardan yapıldığını hatırlattı. Bu tür işlemleri, geliştirdikleri çözümlerle müşterilere online olarak yaptırmak adına Türkiye'de büyük bir potansiyel bulunduğuna dikkat çeken Orhon, Türkiye'de ATM'lerdeki paylarının yüzde 68 olduğunu söyledi. Türkiye'de ekonomik büyümeye paralel olarak mağazacılık ve bankacılık gibi bazı sektörlerin daha hızlı büyüme gösterdiğine şahit olduklarını söyleyen Yalçın Orhon, bunun kiosk ve ATM gibi hayatı kolaylaştıran teknolojik çözümlerle desteklenmesi gerektiğini söyledi.

"GELECEKTE KASİYER KALMAYACAK"
Başta perakende olmak üzere diğer sektörlere yönelik geliştirdikleri teknolojik çözümlerle gelecekte kasiyer kalmayacağını savunan Bill Nuti, "İnsanlar artık marketlerde, mağazalarda kiosklar üzerinden işlemlerini yapacak" dedi.

Rakamlarla NCR
Kuruluş tarihi 1884
22 bini aşkın çalışanı var
2010 geliri 4.9 milyar dolar
2011 geliri 5.45 milyar dolar (Tahmin edilen)
Ar-Ge'ye ayrılan pay 500 milyon dolar
Gelirlerinin üçte ikisi ABD dışından
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
NCR Türkiye yolunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN