Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜSİAD'ın yeni başkanı Yılmaz oluyor

TÜSİAD'da Ümit Boyner'den boşalacak başkanlık koltuğuna Sütaş'ın patronu Muharrem Yılmaz'ın oturmasına karar verildi

Giriş Tarihi: 13.10.2012 ABONE OL
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) başkanlığı için Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz ismi üzerinde anlaşmaya varıldı. Dün toplanan Başkanlar Konseyi ocak ayında yapılacak genel kurulda Yılmaz'ın tek aday olarak önerilmesine karar verdi. Yılmaz, Ümit Boyner'in yerine başkanlık koltuğuna oturacak. TÜSİAD teamüllerine göre genel kurula tek adayla gidiliyor. Bugüne kadar genel olarak üyelerinin de eğilimi doğrultusunda TÜSİAD başkanları, aralarında Rahmi Koç, Bülent Eczacıbaşı, Tuncay Özilhan, Mustafa Koç ve Cem Boyner gibi isimlerin yer aldığı Başkanlar Konseyi tarafından belirlenmişti.

KOLTUĞA PATRON GEÇİYOR

TÜSİAD son dönemlerde her genel kurulda başkanlık için isim bulmakta zorlanıyor. Üç dönemdir patronların ilgi göstermediği TÜSİAD'da, Muharrem Yılmaz'la birlikte yeniden bir şirketin patronu başkanlık koltuğuna oturmuş olacak. Yılmaz'ın temeli 1975 yılında atılan şirketi Sütaş, İstanbul Sanayi Odası'nın açıkladığı en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alıyor. Şirket, İSO'nun son açıkladığı 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine 969 milyon TL ciro ile 67'inci sıradan girdi. Muharrem Yılmaz, TÜGİAD, Avrupa Genç İşadamları Dernekleri Konfederasyonu, SETBİR gibi kuruluşlarda başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. Halen Sektörel Dernekler Federasyonu SEDEFED ve TÜRKONFED'in yönetim kurulu üyeliği yapan Yılmaz, Kurumsal Yönetim Derneği'nin de başkanlık görevini üstlenmiş durumda.

BURSA'DA DOĞDU
İş dünyasının en faal isimlerinden biri olan SÜTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, 2 Ağustos 1957'de Bursa'da doğdu. Orta öğrenimini Galatasaray Lisesi'nde tamamlayan Yılmaz, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. Babası Sadık Yılmaz'ın kurduğu Sütaş'ta üniversitede okurken çalışmaya başladı. 1989'da şirketin genel müdürü oldu. Yılmaz, babası Sadık Yılmaz'ın 2005 yılında vefat etmesinin ardından Sutaş'ta yönetim kurulu başkanlık görevini üstlendi.

ARKADAŞINA GÖNDER
TÜSİAD'ın yeni başkanı Yılmaz oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA