Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bank Asya Erbil'de şube açtı

Bank Asya'nın Irak'ta iş dünyasına finansman desteği sağlamak amacıyla faaliyette olan Erbil şubesinin resmi açılış töreni Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi’nin önde gelen isimleri ile birlikte yapıldı.

Giriş Tarihi: 21.11.2012 13:15 ABONE OL
Açılış törenine başta Erbil Valisi Nevzat Hadi, Kuzey Irak Yerel Yönetimi Sanayi ve Ticaret Bakanı Sinan Çelebi, Kuzey Irak Yerel Yönetimi Maliye Bakan Yardımcısı Reşit Tahir ve Türkiye Cumhuriyeti Erbil Konsolosu Aydın Selcen'in yanı sıra, Erbil'in ekonomik ve siyasi hayatının önde gelen isimleri katıldı. Açılış kurdelası da törene katılan bu isimlerle birlikte kesildi.

Sinan Çelebi "Bölgede huzur var ki 5 Türk bankası açıldı. Kuzey Irak ile Türkiye arasında birkaç yıl öncesine dek 4 milyar dolar olan ihracat iki katına çıktı. Bank Asya'yı Erbil'de görmekten bizler de mutluyuz" dedi. Reşit Tahir ise bölgede Türk bankalarına destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Açılışa Bank Asya Genel Müdürü Abdullah Çelik ev sahipliği yaparken, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Beyaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Ercüment Güler ve Mehmet Uruç ile Işık Sigorta Genel Müdürü Recep Koçak da törende hazır bulundu.

Resmi açılış töreni yapılan Bank Asya Erbil Şubesi, 7 Mayıs 2012'de faaliyetine başladı. Kısa sürede 100'ü ticari olmak üzere yaklaşık 600 müşteri Erbil Şubesi'nin portföyüne katıldı. 7 milyon dolar sermaye ile kurulan şubede 9 personel çalışıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bank Asya Erbil'de şube açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN