Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk yönetici damdan düşmüş kedi gibi kıvrak!

Giriş Tarihi: 7.1.2013

Korn Ferry Başkanı Kaynar, Türk yöneticilerin yurtdışı başarısını şöyle özetledi: "Krize alışık oldukları için damdan düşmüş kediler gibi çok kıvraklar."

Üst düzey yönetici ve CEO yerleştirme alanında önde gelen insan kaynakları şirketleriden Korn Ferry'nin Bölge Başkanı Şerif Kaynar, Sabah Gazetesi Ekonomi Yazarı Şelale Kadak hazırlayıp sunduğu A Haber'deki İş'te Hayat programına konuk oldu. Kaynar programda, Türkiye'nin dünyaya 1.500 başarılı üst düzey yönetici ihraç ettiğinin altını çizerek, son 5 yılda Türkiye'ye gelen yabancı yönetici sayısında da artış olduğunu söyledi.
İnsan kaynakları alanındaki en iddialı şirketlerden biri Korn Ferry. Yılda ne kadar ciro yapıyor peki?
2011'de ciro 800 milyon dolardı. Dünyanın 42 ülkesinde 70 tane ofisi var. İstanbul ofisinden de biz büyük bir bölgeyi yönetiyoruz.
Peki Türk yöneticilerin hangi farkları onları öne çıkarıyor?
Türkiye devamlı kriz yaşadığından bizim yöneticilerimiz biraz damdan düşmüş kediler gibi çok kıvraklar. Ve tek boyutta değil üç boyutta düşünüyorlar. Onun için Türk yöneticiler öğrenmeye çok açık. Gelişmekte olan ülkelerde mesela Rusya'da bir bankaların hazinesinin yüzde 80'ini Türkler yönetiyordu. Yani böyle bir çevikliği var Türk yöneticilerin.

YUNANLI YÖNETİCİ İŞ ARIYOR
Kaynar, Türkiye'ye ilginin arttığını belirterek, "Bize yurtdışından bayağı yabancı cv'ler gelmeye başladı. Mesela çok Yunanlı yönetici geldi bize. Türkiye yabancı yöneticiye alışıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk yönetici damdan düşmüş kedi gibi kıvrak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN