Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul Olimpiyat Zirvesi'yle kulis yapacak

2020 Olimpiyatları'na aday olan İstanbul, büyük sınava hazırlanıyor. Dünya sporuna yön veren 600 isim martta hazırlıkları görmeye gelecek

Giriş Tarihi: 26.1.2013
İstanbul'un 2020 Olimpiyatları'na adaylığı 1 Mart'ta Uluslararası Spor Konferansı'nda ekonomik ve sosyal yönleriyle ele alınacak. Genç Turizmciler Derneği tarafından düzenlenecek "İstanbul'a Doğru Bir Adım: 2020 Olimpiyatları" adını taşıyan organizasyonda önceki ev sahipleri deneyimlerini paylaşacak. 2012 olimpiyatlarını düzenlenleyen Londra Olimpiyat Komitesi ve 2016'ya hazırlanan Brezilya Olimpiyat Komitesi yetkilileri İstanbul'un adaylığı konusunda hazırlıkları dinleyecek. Konferansta aralarında Fatih Terim, Mesut Özil, Şenez Erzik gibi futbol dünyasından önemli isimler de yer alacak. Olimpiyatları sosyal ve ekonomik yönleriyle tartışmak üzere daha önce ev sahipliği yapan şehirlerin belediye başkanları, spor kulübü yöneticileri ve ekonomistler de hazır bulunacak. UEFA'dan Tour de France'a kadar spor dünyasından birçok yetkili İstanbul'un şansını artırmak için konuşacak.

600 KİŞİLİK KONFERANS
Genç Turizmciler Derneği Başkanı Bulut Bağcı, 600 yetkilinin katılacağı organizasyonla dünyaya bir mesaj vereceklerini söyledi. Bağcı, olimpiyatları ekonomik yönleriyle ele almak için ise Oxford Business Group'un davet edildiğini vurguladı. Kuruluş olimpiyatların İstanbul'a olası maliyetlerini açıklayan bir rapor sunacak. Bağcı, "Amacımız Türkiye markasını iyi bir yere getirmek" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Olimpiyat Zirvesi'yle kulis yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN