Topaz Azerbaycan'da tuttu

Giriş Tarihi: 29.1.2013

Azerbaycan'da futbolseverleri fetheden İddaa'nın Azeri versiyonu Topaz, iki yılda 118 milyon euro ciro yaptı. Azerinteltek, bu yıl 202 milyon euro hedefliyor

Türkiye futbol liglerinin yanı sıra Almanya, İspanya ve İngiltere'de de oynanan maçların skor ve gol tahminlerine dayanan şans oyunu sistemi İddaa'yı Azerbaycan'a taşıyan Inteltek, bu işbirliğinden kazançlı çıktı. Topaz markasıyla Azerbaycan'da faaliyet gösteren Azerinteltek, ikinci yılında 118 milyon euro ciroya ulaştı. Topaz'ın iki yılda ciddi bir yol kat ettiğini söyleyen Inteltek Genel Müdürü ve Azerinteltek Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sezer, bu sayede Azerbaycan'ın spor gelirlerinin de arttığını belirtti. Sezer, "Azerbaycan'da bir spor ekonomisi yarattık. Bu işe 68 bayiiyle başladık, şu anda 481'e ulaştık. Vergi dışında ciromuzun yüzde 4.2'sini spora katkı payı olarak devlete veriyoruz. Geçen yıl bu rakam 5 milyon euroyu buldu. Bu da devletin spora ayırdığı bütçenin yarısı anlamına geliyor" şeklinde konuştu. Sezer, bu yılki ciro hedeflerinin ise 202 milyon euro olduğunu söyledi.

'KARA PA ZARDAN KURTULMALI'
Topaz'dan önce birçok firmanın devlet kontrolünün dışında şans oyunları oynattığını söyleyen Azerİdmanservis CEO'su Azer A. Maharramov ise iki yıldır bu firmaların bir kısmının pazardan çekildiğini belirtti. Maharramov, "Kara pazar hâlâ var ama etkisi azaldı. Bundan kurtulmak lazım" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Topaz Azerbaycan'da tuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN