Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş Bankası'nın satranca desteği sürüyor

Küçükler Satranç Turnuvası’nın ilk hamleleri Adnan Bali ve Cem Yılmaz’dan geldi.

Giriş Tarihi: 30.1.2013 15:01
Antalya'da düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası'na katılan İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, 2005 yılından bu yana Türkiye Satranç Federasyonu'nun ana sponsoru olduklarını, lisanslı sporcu sayısı ve uluslararası madalya sayısındaki artıştan gurur duyduklarını söyledi. Turnuvanın 5'inci turunda açılış hamlelerini Adnan Bali ve İş Bankası'nın reklam yüzü Cem Yılmaz gerçekleştirdi.

Türkiye İş Bankası'nın ana sponsorluğunu üstlendiği Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası, 7-12 yaş arası toplam 1.329 minik sporcunun katılımıyla Antalya'da sürüyor. 54 il ve KKTC'den gelen sporcuların mücadele ettiği şampiyonanın sonunda başarılı olan sporcular Milli Takım Havuzuna alınacak.

Şampiyonanın üçüncü gününde küçük sporcular büyük bir sürpriz yaşadı. İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali ve İş Bankası'nın reklam yüzü Cem Yılmaz, şampiyonanın 5'inci tur açılış hamlelerini gerçekleştirmek üzere sporcularla bir araya geldi. Minik sporcularla sohbet eden Cem Yılmaz turnuva heyecanı taşıyan çocuklara keyifli dakikalar yaşattı.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, tur öncesi milli sporcularla birlikte düzenlenen basın toplantısında 2005 yılında başlayan sponsorluklarının ardından Türkiye Satranç Federasyonu'nun ulusal ve uluslararası alanda birçok başarıya imza attığını söyledi. Lisanslı sporcu sayısı ve dünya çapında elde edilen madalya sayısı gibi göstergelerde kaydedilen hızlı artışın gurur verici olduğunu ifade eden Bali, İş Bankası'nın ülke genelinde satranç sınıfları açarak ülkede bir satranç seferberliği başlattığını da hatırlattı.


SATRANCI DERS OLARAK SEÇEN ÖĞRENCİ SAYISI 2 MİLYON 500 BİNE ULAŞTI

İş Bankası'nın 2005 yılından bu yana devam eden desteğinin ardından 12 Dünya Şampiyonluğu ve 19 Avrupa Şampiyonluğu elde edildi. Sporcu sayısı 30 binden 230 bine çıkarken, satrancı seçmeli ders olarak seçen öğrencilerin sayısı 100 binden 2 milyon 500 bine ulaştı. 2005 yılında 400 olan turnuva sayısı 2 bin 630'a yükselirken, Türkiye genelindeki satranç kulüplerinin sayısı ise 600'den 1.896'ya ulaştı.

İş Bankası satrancın ülke genelinde yaygınlaştırılması amacıyla satranç sınıfları da açmaya devam ediyor. Türkiye genelinde 2012 yılsonu itibarıyla 7.073 satranç sınıfı açmış olan İş Bankası, satranç dersi alan öğrencilere eğitim malzemeleri sağlanmasının sorumluluğunu da üstleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş Bankası'nın satranca desteği sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN