THY Denizde rüzgâr gibi esecek

Avrupa'da futbol ve basketbol sponsorluklarında öne çıkan Türk şirketleri denizlere yelken açtı. THY, İsveç'teki Stena Kupası'nın ana sponsoru oldu

Giriş Tarihi: 10.2.2013
Türkler krizdeki Avrupa'nın sporu oluyor. İngiltere, İspanya ve İtalya gibi ülkelerin ardından İsveç de Türk firmalarının sponsorluk radarına girdi. Türk Hava Yolları (THY), yelken dünyasının en zorlu yarışı olarak bilinen Stena Match Cup'a sponsor oluyor. Geçen yıl yaklaşık 150 bin kişinin yerinde izlediği yarışma denizlerin Formula 1'i olarak tanımlanıyor. Stena Match Cup'ın düzenleyici firması Brandsport Genel Müdürü Jan Trtenston, yat yarışları dünyasının en popüler yerlerden biri olan Marstrand'da düzenlenen organizasyonda THY gibi büyük bir markanın yer almasının önemli bir adım olduğunu belirtti. Torstenson, "Barcelona, Manchester United bigi markalarla çalışan Türk Hava Yolları, spor dünyasına verdiği kaliteyi bu yarışlara da yansıtacaktır" dedi.

BASKETBOL LİGLERİ TÜRKLERDEN SORULUYOR
Avru pa basketbolunun en büyük organizasyonu Euroleague'de THY isim sponsorluğunu üstlenirken, Efes Pilsen ise ana sponsorlar arasında yer alıyor. Beko ise Rusya, İtalya, Litvanya ve Almanya'daki basketbol liglerinin sponsorluğunu yapıyor.

EN FAZLA İLGİ MANU VE BARÇA'YA
Futb olda ise İngiliz futbol devi Manchester United, THY ve Türk Telekom'dan sonra Denizbank'la da anlaşarak "Manchester United Bonus Card"ı piyasaya sundu. Avea, Barcelona'nın Türkiye'deki iletişim ortaklığına imza atarken, Ramsey dünyaca ünlü futbol kulübü Liverpool'un giyim sponsru oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY Denizde rüzgâr gibi esecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN