TTNET TV'leri akıllandıracak

Yeni dönem stratejisini "dijital evren" üzerine kurgulayan TTNet, internette 360 derece çözüme odaklandı. TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, tüm televizyonları akıllı hale getirecek yeni bir dönüşüme hazırlandıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 15.2.2013
TTNET, yeni dönemdeki yol haritasını dijital evrenin ihtiyaçlarına göre belirledi. Şirketin önümüzdeki yıllara damga vuracak stratejisini açıklayan TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, "Müşterilerimizle daha yakın olacağımız yeni bir dijital evren tasarlıyoruz. Bu vizyona, Yeni Bir Müşteri Evreni: TTNET 360 diyoruz" şeklinde konuştu.

AKILLI TV'LER
İnternetin insanların hayatına daha fazla katkı yapması fikrine dayanan 360 vizyonu birçok alanda dönüşümü beraberinde getirecek. Kaya, bu durumu "Çok yakın zamanda başlayacağımız uygulamayla tüm televizyonları akıllı-smart televizyonlar haline getireceğiz. Televizyonlara adeta beyin nakli yapacağız. Sunacağımız 'Media Player' cihazlarını kullanan herkes 'Tivibu Smart TV' uygulamasıyla zengin dijital içeriklere erişebilecek" sözleriyle özetledi. Genel Müdür Kaya, bu gibi yeniliklerle dijital dünyanın kapılarını geniş kitlelere açtıklarını ifade etti.

E-TİCARET İÇİN HAZIRIZ

Dijital içerik konusunda daha iddialı olacaklarını söyleyen Abdullah Orkun Kaya, yeni stratejik işbirlikleriyle e-ticaret alanına adım atacaklarını belirtti. Kaya, şunları söyledi: "Hem kendi servislerimizin online satışında ivme kazanacağız hem de müşterilerimiz için e-ticarete açılan kapı olacağız. Dijital ödeme ve tahsilat sistemleri alanında yeni çözümleri müşterilerimizin hizmetine sunacağız. Bulut teknolojileri üzerinden bireyler ve kurumlar için yeni platformlar oluşturmaya devam edeceğiz."

DİJİTAL YOLLARDA KOŞMALIYIZ
Abdullah Orkun Kaya, TTNET'in, internet tabanlı tüm dijital platformlarda daha güçlü var olacağını ve TTNET 360 yaklaşımıyla müşterileri çevreleyecek dijital platformlar, çözümler üreteceklerini belirtti. Kaya, "360 vizyonuyla dijital dünyayı sahiplenmeyi hedefliyoruz. Bunu söylem olarak değil, hayata geçireceğimiz iş ortaklıklarıyla, yeni dijital iş alanlarıyla gerçekleştireceğiz. Dijital yollar kuruldu. Artık bunların üzerinde koşma zamanı" şeklinde konuştu.

SPK Başkanı Ertaş kariyerimi değiştirdi
Kariyerine SPK'da başladığını belirten Abdullah Onur Kaya, şimdiki SPK Başkanı Vahdettin Ertaş'la ilgili bir anısını da paylaştı: "Vahdettin üstat tez konularımızı istediğinde benim önerilerimi beğenmedi. Bana risk sermayesi ve emlak sektörünü önerdi. Üzüldüm ama risk sermayesini seçtim. Ardından bir sempozyumda Risk Sermayesi Derneği yetkilileriyle tanıştım. Fakrlı okullara gitmeyi hedeflerken bunu bir yıl erteleyip MIT'ye gittim. Bu benim kariyerimde kırılma noktasıydı."

SOBEE BİRLEŞMESİ İÇERİĞE GÜÇ KATACAK
Sobee 'nin şirkete katılmasının TTNET 360 vizyonunu destekleyen önemli bir güncel gelişme olduğunu belirten Kaya, "Bu birleşmenin önemli bir sinerji yaratacağına inanıyoruz. TTNET, müşterilerine binin üzerinde oyunu sunduğu Playstore mağazasıyla bu sektörün içinde. SOBEE birleşmesi dijital içerik alanındaki iddiamızı daha da güçlendirecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TTNET TV'leri akıllandıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN