Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ziraat'ın net faiz geliri 6.9 milyara çıktı

Giriş Tarihi: 15.2.2013
Ziraat Bankası, 2012'de yüzde 26 artışla 2.65 milyar lira net kâr elde etti. Bankanın net faiz gelirleri yüzde 32 oranında artarak 6.9 milyar liraya yükseldi. Aktif toplamı 162.87 milyar liraya çıkan bankanın kredi ve alacakları ise 71.43 milyar lirayla, bir önceki yılki 71.43 milyar lira seviyesine paralel gerçekleşti. Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, bilanço rakamlarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, bankanın aktif büyüklüğünün 2012'de değişmediğini ancak net kâr ile diğer kârlılık ve verimlilik rasyolarının olumlu yönde geliştiğini belirtti. Aydın, "Bu durum değişim projemizin taşıyıcı kolonlarından olan finansal yapılanmanın, stratejilerimizle uyum içinde olduğuna işaret ediyor" dedi.

GÜÇLÜ ÖZKAYNAK

Aydın, 2012'de özkaynakları da güçlendirmeye devam ettiklerini belirtti. Kısa vadeli mevduat dışı kaynakların azaltıldığına dikkat çeken Aydın, çekirdek mevduata ve mevduat dışı kaynakları çeşitlendirmeye odaklandıklarını belirtti. Aydın alternatif yatırım araçları ve yurtdışı finansman olanaklarını da kullanarak kaynak yapısını çeşitlendirmeye yönelik gayretlerinin devam edeceğini söyledi.

150 YENİ ŞUBE AÇACAK
2013'TE İstanbul ve Anadolu'nun büyük şehirlerinde ağırlıklı olmak üzere 150 şube açmayı planladıklarını belirten Aydın, İstanbul Finans Merkezi'ne taşınma konusundaki sürecin de devam ettiğini söyledi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ziraat'ın net faiz geliri 6.9 milyara çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN