Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekmeğe zam

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, 250 gramı 85 kuruş olan ekmeğin fiyatının 1 TL olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 19.2.2013 15:00
Basın mensuplarına açıklama yapan Fahri Özer, maliyet artışları nedeniyle zam kararı aldıklarını söyledi. Özer, zamla birlikte 250 gramı 85 kuruş olan ekmeğin fiyatının 15 kuruş zamlanarak 1 TL'ye yükseltildiğini ifade etti.

İSTANBULLULAR İSYANDA

İstanbullular, yeni gelen zamla ekmeğin 1 TL olmasına isyan etti. Kendi bütçelerini düşünmek istediklerini belirten vatandaşlar, bu gidişte fırından ekmek almayacaklarını söyledi.

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer'in 250 gramı 85 kuruş olan ekmeğin fiyatının 1 TL olduğunu açıklaması, vatandaşların tepkisini çekti. Yapılan zammın çok olduğunu ifade eden vatandaşlar, "Bakkallardan almayacağız ekmeği, kendi bütçemizi düşünmeliyiz. Zamlara alıştık zaten. Yakında 2 liraya da çıkar. Her gün bir şeylere zam yapıyorlar. 80 kuruşa satılan ekmek de zaten pahalıydı. İnsanlar biraz daha ucuz alayım diye uğraşırken sürekli zam geliyor. Asgari ücretle geçinen bir kişi, bir ayda ekmeğe ne kadar para harcıyor, bu hesaplandı mı?" ifadelerini kullandı.

Yapılan zamma sadece vatandaşlar isyan etmedi. Fırıncı Eyüp Genç de zam hakkında şunları söyledi: "Bugün ekmeği 80 kuruşa satıyorduk. Biz zaten mağdur durumdayız. Çıkan yasalar kağıt üzerinde kalıyor. Hep ekmek zerinden oynanıyor. Bunun araştırmasını neye göre yapıyorlar?"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekmeğe zam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN