Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GSM Birliği'ne İstanbul daveti

Giriş Tarihi: 2.3.2013

Bakan Binali Yıldırım, Mobil Dünya Kongresi'ni düzenleyen GSM Birliği'ni İstanbul'a davet etti. 6 yıldır organizasyonu Barselona'da düzenleyen birliğin yönetim kurulundan teklife destek geldi

GSM Birliği (CSMA) Yönetim Kurulu'nda yer alan Türk Telekom Grup CEO ve Avea Yönetim Kurulu Üyesi Hakam Kanafani, Mobil Dünya Kongresi'nin İstanbul'da düzenlenebilmesi için temaslara başladı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, GSMA Yönetim Kurulu'nda Avea ile Türkiye'yi temsil eden Hakam Kanafani'yi yeni görevinden dolayı tebrik etti. Yıldırım, bu görevin mobil teknolojilerin gelişmesine katkı sağlayacağını ve aynı zamanda Türkiye'nin de imkân ve kabiliyetlerini dünyaya anlatma şansı yaratacağını ifade etti.

TÜRKİYE İÇİN FIRSAT

Yıldırım sözlerine şöyle devam etti: "Bir dönem sonra Türkiye ve İstanbul'un, birliğe, kongreye ev sahipliği yapabilecek güçte olduğunu gösterme şansı olacak. Bu organizasyonu İstanbul'da yapmak konusunda 'biz de varız' diyoruz. Avea'nın, yönetim kuruluna seçilmesi bir fırsat." Konu, Turkcell'in eski Genel Müdürü Muzaffer Akpınar'ın GSMA Yönetim Kurulu'nda olduğu dönemde de gündeme gelmişti.

Bilgi birikimi Türkiye'ye akacak
GSMA'daki yeni görev alanlarını hakkında bilgi veren Avea CEO'su Erkan Akdemir, "Avea'nın GSMA Yönetim Kurulu'nda yer alması sadece Türk Telekom Grubu için değil Türkiye'nin dünya mobil iletişim sektöründe taşıdığı önemi vurgulamak açısından anlamlı. Çünkü biz bunu GSM stratejisini belirleyen bir yapının sahip olduğu bilgi birikimini Türkiye'ye aktarma imkânı olarak değerlendiriyoruz" dedi. Akdemir, "Türkiye'nin en genç ve yenilikçi operatörü olarak, 8'inci yılımızda böylesine büyük ve önemli bir kuruluşun yönetiminde yer almak bizim için büyük bir onur" şeklinde konuştu.

Birlik'ten olumlu sinyal geldi
Türkiye 'nin
mobil iletişim alanında dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer aldığını söyleyen GSMA Ortadoğu ve Afrika Kamu Politikaları Direktörü Peter Lyons, "15 yıl içinde Türkiye'nin daha da yükseklerde olacağına ve hatta mobil endüstrinin odak noktası haline geleceğine inanıyoruz. Biz de Türkiye'yi ve Avea'yı sonuna kadar destekleyeceğiz" diye konuştu.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GSM Birliği'ne İstanbul daveti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN