Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kalkıyor eve teslim

Ulaştırma Bakanlığı, otoyol ve köprülerdeki gişeleri 'ye dönüştürmek için çalışma başlattı. Bakan Binali Yıldırım, 'si olan vatandaşın HGS'sini evine teslim edeceklerini söyledi

Köprü ve otoyollardaki trafiği azaltmak için düğmeye basan Ulaştırma Bakanlığı, Otomatik Geçiş Sistemi'ni (), Hızlı Geçiş Sistemi'ne () dönüştürmek için kolları sıvadı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "OGS'si olana bedelsiz HGS vereceğiz, bunları da eve teslim edeceğiz" dedi. İstanbul'a yapılacak 3'üncü havalimanı ile ilgili de SABAH'a önemli açıklamalarda bulunan Bakan Yıldırım, şöyle konuştu: "İhale tarihi 3 Mayıs ama firmaların ilave süre talebi var. Şu ana kadar yerli-yabancı 16 firma dosya aldı. Bizim için 3 sağlam teklif yeterli. Yap-İşlet-Devret projesi olduğu için, herkes kendi hesabını yapacak." İşletme süresinin 25 yıl olacağını belirten Yıldırım, "Bu sabit olacak. Kirayı yarıştıracağız. Gözcü garantisi vereceğiz. 4-6 yıl arasında değişen yapım süresini işletmeye dahil etmedik" dedi.

TATLI VE GÜZEL İŞ
İki,üç ve ve takip eden etapların yolcu sayısındaki artışa göre işletme döneminde yapılacağını söyleyen Yıldırım, şu bilgileri verdi: "Bizim için çok tatlı ve güzel bir iş. Yolcu potansiyelinde de sıkıntı yok. Atatürk Havalimanı, burası tamamlandığında şehir havaalanına dönüşecek."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OGS kalkıyor HGS eve teslim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN