Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bankalara oturma eylemi

Tüketici Dernekleri Federasyonu, bankaların önüne kamp kuracak. TÜDEF Başkanı Yılmaz "Mahkeme kararı dinlemeyen her bankanın önünde oturma eylemi yapacağız" dedi

Giriş Tarihi: 9.3.2013
Bugüne kadar eylemleri basın açıklamalarından öteye geçmeyen tüketici dernekleri, bankaların Danıştay kararlarına rağmen almaya devam ettikleri ücretleri protesto için 13-14 Mart tarihlerinde 'Bankalara gitmiyoruz' eylemi yapacak. Toplam 6 tüketici derneğinin oluşturduğu, 50 bin üyeye sahip Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) tüketicilerin bankaları protesto etmelerini istedi. Ancak asıl eylem ise bunun arkasından gelecek. Son günlerde, bankaların ATM'lerden para çekilmesinde ücret almayı düşündüklerini söylemesi bardağı taşıran damla oldu.

HEDEF BANKALAR BİRLİĞİ

TÜDEF Başkanı Sıtkı Yılmaz, ATM'lerden para çekilirken bankaya ödeme yapılmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Yılmaz, bankaları boykotun ardından başta Bankalar Birliği merkezi olmak üzere, büyük bankaların genel müdürlüklerinin önünde oturma eylemi yapacaklarını vurguladı. Yılmaz "Bankalar Birliği ve banka genel müdürlüklerinin önünde oturma eylemi yapmayı gündemimize aldık. Kredi kartları ve hesap işletim ücretlerine yönelik olarak verilen mahkeme kararlarını da yanımıza alarak oturma eylemi yapacağız. Farkındalığı artırmak istiyoruz" diye konuştu.

ŞUBELERDEN HESAPLARIMIZI ÇEKECEĞİZ
TÜDEF Başkanı Sıtkı Yılmaz, 50 bin üyelerine, bankaların aynı tutumu devam ettirmeleri durumunda paralarını çekmelerini isteyeceklerini de söyledi. Yılmaz "İki ya da daha çok kredi kartı olan üyelerimize birini tek kredi kartı kullanmalarını, tüketici dostu olmayan bankalardan paralarını çekmelerini isteyeceğiz. ATM'lerin de ücretli olması projesi bardağı taşırdı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bankalara oturma eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN