Finansal başarıyı fileye yansıttık

Voleybolda Avrupa kupasını evine taşıyarak tarihi bir başarıya imza atan Halkbank'ın Genel Müdürü Aslan, "Finansal başarımızı filelere yansıttık" diyor

Giriş Tarihi: 9.3.2013
Halkbank, finans sektöründeki başarısını geçtiğimiz günlerde filelere taşıdı. Avrupa voleybolunun iki numaralı kupası CEV'i kazanıp, Türk voleybol tarihine geçti. Biz de bu hafta Eko Spor'a Halkbank Genel Müdürü 'ı konuk ettik. Aslan, voleybolu sporda ana destek alanı olarak belirlediklerini anlatıyor ve "Finans sektöründeki başarımızı sporla taçlandırdık" diyor. Bankanın haziran-temmuz arasında Türkiye'de düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na da sponsor olduğunu söyleyen Aslan, şöyle konuşuyor: "Bu kupa Maradona'dan Messi'ye dünya futbolunun pek çok yıldız oyuncusunun keşfedilmesini sağladı. Buna verdiğimiz destekle Türkiye'nin genç sporcularının yeni başarılar kazanmasına önayak olacağız."

KULÜBÜ SAHİPLENİYORUZ

Voleybolda tarihe geçtiniz. Bu başarı banka olarak tanıtımınıza nasıl bir katkı sağladı?
Spora destek olma misyonuyla bugüne kadar pek çok projeye imza attık. Halkbank Spor Kulübü 1983'de kuruldu. Kulüp, bugün 8 bağlı ortaklığıyla finansal süpermarket gibi çalışan Halkbank ailesinin önemli bir bileşenidir. Banka olarak kulübü her yönüyle sahipleniyor ve yönetiyoruz. Halkbank yöneticileri kulübümüzde önemli sorumluluklar alıp, takımımızın daha büyük başarılara ulaşması için çalışıyor. Kulübümüz gönüllü bir çabanın ürünü. Sosyal sorumluluk bilinciyle yürüttüğümüz çalışmaların başarılı sonuçları hem bizim hem de ülkemizin gurur kaynağı oluyor. İnanç ve özveriyle yapılan her işte olduğu gibi burada da alınan güzel sonuçlar, elbette bankamızın itibarına katkı sağlıyor.

TARİHE GEÇTİK

Bundan sonra kulübün hedefleri neler?
Erkek voleybolunda bugüne kadar kazanılan en önemli kupayı Türkiye'ye getiren ilk takım olarak tarihe geçtik. Bundan sonra da Halkbank Spor Kulübü'nün büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz. nümüzde Türkiye kupası ve lig var. Şimdi bunlara odaklanacağız. 2003- 2012 yılları arasında devlet bütçesine doğrudan 15 milyar TL kaynak aktaran Halkbank, bu kupa ile Türkiye'nin spor alanındaki itibarına da katkıda bulunmuş oluyor. Bugün yaklaşık 23 milyar TL'lik piyasa değeri, 108 milyar TL'lik aktif büyüklüğüyle bankamız Avrupa'nın hatta dünyanın en iyileri arasında yer alıyor. Yüzde 25'e yakın özkaynak kârlılığı ve son 10 yıldaki istikrarlı yüksek performansıyla Halkbank, bankacılık alanında önemli başarılara imza attı. 2008'den bu yana Avrupa'da marka değerini en çok yükselten banka biziz. Finans sektöründeki başarımızı spordaki tarihi başarıyla taçlandırdık.

GENÇ SPORCULARA ÖNAYAK OLACAĞIZ
TEB tenise, Vakıfbank bayan voleyboluna, Garanti Bankası basketbola ve siz Halkbank olarak erkek voleybolunu destekliyorsunuz. Başka spor branşlarına destek olmayı düşünür müsünüz?
Bu yıl FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın ana sponsoru olduk. FIFA'nın Dünya Kupası'ndan sonraki en büyük organizasyonu olan bu turnuva bu yıl ülkemizde gerçekleştirilecek. Yıllardır voleybola verdiğimiz desteği, bu sponsorlukla futbola da taşımış olduk. İnandığımız projeler olduğu sürece, farklı branşlara destek vererek Türkiye'de sporun gelişmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

Bu kapsamda neler yapacaksınız?
Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yapacağı FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası bu yıl 21 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Maradona'dan Messi'ye dünya futbolunun pek çok yıldız oyuncusunun keşfedilmesini sağlayan bu kupaya verdiğimiz destekle Türkiye'nin genç sporcularının yeni başarılar kazanmasına önayak olacağız. Genç nesil ile bankamız arasındaki bağı güçlendirmek istiyoruz. Bu etkinliklerle, bankamızın değişen yüzüyle de gençleri tanıştıracağız.

MAÇLARA GİDERİM
Voleybol maçlarına gidiyor musunuz?
Bankamızın Ankara ve İstanbul'da genel müdürlük binaları bulunuyor. Dolayısıyla ben de Ankara ve İstanbul arasında yoğun bir gündem yürütüyorum. Bu durumda takımımızın karşılaşmalarını maalesef düzenli olarak takip edemiyorum. Yine de ajandama göre fırsat buldukça takımımızın yurtiçi maçlarına gitmeye çalışıyorum.

KİMLİĞİMİZİ DESTEKLEYECEK YERDE OLURUZ
Bu büyük başarıda Halkbank'ın ciddi etkisi var... Peki nedir başarının sırrı?
Biz iyi bir kurumsal vatandaş olmanın önemine inanıyoruz. Bu inançla, kimliğimizi destekleyecek sponsorluklarda yer almaya özen gösteriyoruz. Ülkemizde sporun gelişmesine verdiğimiz önem doğrultusunda sahiplendiğimiz bu alanda, sporcularımıza kendilerini geliştirmeleri için gerekli ortamı sağladığımızı ve bunun da başarıyı getirdiğini düşünüyoruz.

BALKANLAR'DA SPORA DESTEK
Birçok Türk markası yabancı takımlara sponsor oluyor ve bilinirliğini artırıyor. Halkbank'ın yurtdışında da şubeleri var. Türkiye ekonomisinin büyüdüğü bu dönemde sizin de yurtdışı spor sponsorluklarınız olacak mı?
Voleybolu sporda destek olduğumuz ana alan olarak görüyoruz. Balkanlardaki büyüme stratejimiz paralelinde geçtiğimiz yıl ve bu yıl Balkan Voleybol Birliği'nin ana sponsoru olduk. Önümüzdeki dönemde de hem sosyal sorumluluk yaklaşımımız hem de iş hedeflerimizle örtüşecek spor organizasyonlarına destek olmayı sürdüreceğiz.

BAŞARIYI KARŞILIKSIZ BIRAKMAYIZ
Sporculara prim dağıtacak mısınız ya da hediyeler olacak mı?
Böyle bir başarının takdiri içerisinde, prim de önemli bir motivasyon aracıdır. Biz başarıyı, sporcularımız açısından karşılıksız bırakmak istemiyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Finansal başarıyı fileye yansıttık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN