Gurbetçiye10 bin konut sattı

Giriş Tarihi: 10.3.2013

Televizyonların Avrupa kanallarında gurbetçiye yönelik emlak fırsat programı yapan Duygu Meltem Yalçınkaya, 3 yılda 10 bin konut sattı. Yalçınkaya "1 milyar euroluk satışa ulaştık" dedi

Türkiye'nin ekonomik kriz yaşadığı 1990'larda memlekete dönmek istemeyen gurbetçiler ülkede istikrar sağlanınca konut almak için adeta yarışa girdi. Müteahhitlerin ancak tatil dönemlerinde konut sattığı gurbetçilere yönelik Avrupa kanallarında fırsat programları başladı. Program yapımcısı DMY Production şirketinin sahibi Duygu Meltem Yalçınkaya, Avrupa'daki Türkler'in konuta olan ilgisi ve televizyonlarda emlak fırsat programının eksikliğini görerek başladığı projesiyle bugüne kadar 10 bin konut satışı yaptığını söyledi. Yalçınkaya, Türk televizyonlarının Avrupa kanallarında canlı olarak yayınlanan ve konut şirketi sahiplerinin 'önemli oranlarda' indirim yaptığı programın yapımcılığını ve sunuculuğunu yapıyor. Yalçınkaya, 3 yıldır gerçekleştirdikleri satışlarda ödeme ve teslimde sorun yaşanmadığını belirtti. Yalçınkaya "Canlı yayında satış yapıyorum. Müteahhitlerle bol bol didişerek özel indirimler yaptırıyorum. Avrupa'daki Türkler, Türkiye'de kredi kullanamıyorlar. Bu nedenle inşaat şirketleriyle anında satış yöntemini kullanmaya başladık. Kredi ve kefil gerekmeyen bu satışta yüzde 60-70'e varan indirim yapılabiliyor" dedi.

PROGRAMDA DEVRE MÜLK DE PAZARLANIYOR
Halen başta atv Avrupa olmak üzere diğer televizyon kanallarında da yayınlanan 19 programlarının olduğunu belirten Yalçınkaya "Şimdi DMY'nin kendi gayrimenkulleri için başka bir altyapı oluşturuyoruz. Gayrimenkulde özellikle Bodrum'daki devremülk ve termallere yabancıların ilgisi büyük" dedi.

'CANLI YAYINLARI YURTDIŞINA TAŞIYACAĞIZ'
Yeni hedeflerinin bu yayınları yurtdışında televizyonlarda yapmak olduğunu belirten Yalçınkaya, Almanya, Azerbaycan ve İran'da canlı programlar yaparak yüzde 60-70'lere varan indirimlerle konut ve devre mülk satmak istediklerini söyledi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gurbetçiye10 bin konut sattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN