Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Voleybolun Barça'sı kupaya Vakıf oldu

"Voleybolun Barcelona'sı" Vakıfbank, Avrupa'dan sonra gözünü dünya şampiyonluğuna dikti. Bankanın genel müdürü Süleyman Kalkan, "Temennimiz Barcelona'ya, 'Futbolun Vakıfbank'ı' denecek günlerin gelmesi" dedi

Giriş Tarihi: 16.3.2013
Geçen hafta Halkbank'ın bu haftada Vakıfbank'ın başarısı Türk voleyboluna altın çağını yaşatıyor. Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı'nın bu başarının arkasında bankanın verdiği büyük destek var. Son üç yılda ikinci kez Şampiyonlar Ligi şampiyonu olan Vakıfbank'ın Genel Müdürü Süleyman Kalkan, "Kızlarımız bütün Türkiye'ye çok iyi bir gurur yaşattı. Ben artık onlara 'altın kızlar' diyorum. 3 kupa hedefi koyduk. Bunun ikisini aldık. Türkiye Ligi'nin de en büyük favorisiyiz. Hedefimizde Süper Kupa ve Dünya Şampiyonası var" dedi. Vakıfbank'a, özellikle yurtdışında "Voleybolun Barcelona'sı" yakıştırması yapıldığını ve temennilerinin Barcelona'ya "Futbolun Vakıfbank'ı" denecek günlerin gelmesi olduğunu söyleyen Kalkan'la hedefleri üzerine konuştuk...
27 yıldır bayan voleybolunun koşulsuz destekçisi olarak bu sporun manevi ortağı gibisiniz. Son olarak Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldunuz. Bu başarıların sırrı nedir?
Vakıfbank, Türk voleyboluna sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde destek veriyor. Bankacılıkta olduğu gibi sporda da istikrarlı başarıdan yanayız. Takım kurarken kısa değil uzun vadeli düşünüyoruz. Şu an şampiyonluğu kutlarken, bir yandan da ekiplerimiz sporcu taramalarına devam ediyor.
Futbolun bu kadar ön planda olduğu bir ülkede voleybolla öne çıktınız. Sizi ne farklı kıldı?
Futbol gerçeğini inkar etmemiz mümkün değil. Bankacılık anlamında futbolla da iş ortaklıklarımız var. Bunu Bayan Voleybol Milli Takımları ana sponsorluğuyla pekiştirmiş durumdayız.

FUTBOLUN VAKIFBANK'I...

Voleybol size prestij anlamında ne kazandırdı?
Vakıfbank'a, özellikle yurtdışında "Voleybolun Barcelona'sı" yakıştırması yapılıyor. Futbolda dünyanın en pahalı takımı Real Madrid olsa da, başarı anlamında Barcelona açık ara önde. Bunun altında takım olmak ve ona göre oynamak yatıyor. Vakıfbank takım olmayı başarmış, ekipçe hareket eden ve bunun sonucunda başarılı olan bir kulüp olarak öne çıkıyor. Yani takım ruhu her zaman ön planda. Temennimiz, Barcelona'ya "Futbolun VakıfBank'ı" diyeceğimiz günlerin gelmesidir. Oyuncularımız, idari ve teknik kadromuz, kısaca tüm Vakıfbanklılar kendilerinden önce takımları için mücadele ediyor.

Anadolu'daki gizli yetenekler keşfediliyor
Altyapıya büyük önem veren Vakıfbank, Anadolu'daki voleybol sevdalısı gençlere de büyük destek veriyor. Türkiye'nin dört bir tarafını gezen özel arama ekibi, voleybola yatkın 14 yaşından büyük kabiliyetli genç kızları seçerek İstanbul'daki voleybol ve altyapı okullarına alıyor. Anadolu'daki taramaları kulüp bünyesindeki 3 antrenör yapıyor. Bu ekip, İstanbul'un yanı sıra diğer şehirlerdeki tüm okul ve turnuvaları takip ediyor. Anadolu'da yılda yaklaşık 300, İstanbul'da ise 500 genç kızı takip eden Vakıfbank, bunlardan ortalama 20'sini altyapıya alıyor. Şu anda altyapı takımlarında bulunan 40 lisanslı sporcunun yarısına yakını bu taramalarla takıma kazandırılmış. Genç kızlar, kendilerine tahsis edilen lojmanlarda, gözetmenler eşliğinde hem spor yapıyor hem de özel bir okulda eğitimlerine devam ediyorlar.

Spora katkımızı artırarak sürdüreceğiz
Başarıların marka bilinirliğinize nasıl bir etkisi oluyor?
Hem finansal açıdan hem de spor tarafında oldukça önemli başarılar elde ediyoruz ve rekorlar kırıyoruz. Bu bankamızı her açıdan büyütürken itibar ve marka değeri olarak da önemli bir katkı sağlıyor. Sonuçta aktarılan kaynak bankanın kaynağıdır. Bugüne kadar yapılan yatırımlar karşılığında alınan başarılar ve Vakıfbank'a yansımaları bizi memnun ediyor. Bunu artırarak sürdürme hedefindeyiz.
Bu büyük kupadan sonra sporculara prim verecek misiniz?
Sporcularımız Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç'ın elinden ödüllerini aldılar. Biz de, bu başarıyı yaşatan oyuncularımıza emeklerinin karşılığını vereceğiz.
Maçlara gittiğinizi, forma giyerek destek verdiğinizi biliyoruz. Son maçta neler hissettiniz?
Kocaman bir aile olan Vakıfbank Spor Kulübümüz'le büyük bir gurur duydum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Voleybolun Barça'sı kupaya Vakıf oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN