Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Full'ün satışı neden yattı?

Giriş Tarihi: 9.4.2013 10:40 Güncelleme Tarihi: 9.4.2013 12:50

Rus petrol şirketi 'in Türkiye'deki iştiraki olan Lukoil Eurasia Petrol AŞ, Full'e ait 53 istasyonu uzun süreli kiralama konusundaki ilgisini potansiyel mali ve hukuki riskler nedeniyle kaybetti.

Şirketten gönderilen basın bülteninde " Eurasia Petrol AŞ ülke genelinde 53 adet Full istasyonunun uzun süreli kiralanması projesine görüşmeler ve incelemeler sırasında projenin yapısı ile ilgili ortaya çıkan potansiyel mali ve hukuki riskler nedeniyle ilgisini kaybetti" denildi.


250 MİLYON DOLARA İŞLETME HAKKI

Full'ün Yönetim Kurulu Üyesi Timuçin Yalı, Mart ayında 53 istasyonlarının hepsinin işletme hakkını 12 yıllığına Rus petrol şirketi Lukoil'e 250 milyon doların üzerinde bedelle kiralamak konusunda anlaştıklarını söylemişti.

Nisan ayı başında ise Turcas Petrol'ün yüzde 30 iştiraki Shell&Turcas Petrol, , Fullgaz Petrol ve Asya Akaryakıt ile Full markası altında işletilen, mülkiyeti veya intifa hakkı söz konusu şirketlere ait 44 adet akaryakıt istasyonunun Shell&Turcas tarafından 15 yıla kadar vadelerde kiralanarak Shell markası altında işletilmesine yönelik çerçeve anlaşma imzaladı.

Kaynak: Ekonomik Ayrıntı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Full'ün satışı neden yattı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN