Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'ye özel 170 bin liralık saat

230 yıllık İsviçreli saat markası Audemars Piguet'in ürettiği Semazen temalı saatler Türkiye'de satışa çıktı. 17 saatten oluşan ve sınırlı sayıda üretilen koleksiyonda fiyatlar 30 ile 70 bin euro arasında değişiyor

Giriş Tarihi: 17.5.2013
İsviçre'nin en köklü saat yapımcılarından 230 yıllık Audemars Piguet'in, Mesnevi görüşünden esinlendiği Semazen temalı özel koleksiyonu satışa çıktı. 17 parçadan oluşan saatlerin fiyatı 170 bin liraya kadar ulaşıyor. Avrupalı firmanın Türkiye distribütörü Tektaş Saatçilik aracılığıyla vitrine çıkan saatlerin 15'i 30 bin, ikisi ise 70 bin euro değerinde müşterisiyle buluşacak. Markanın bu özel saatlerini satış direktörü Michel Beziat ile konuştuk.
Mevlevi teması nasıl doğdu?
Birgün yemek masasındayken geçmişte dünyanın en kaliteli saatlerinin Osmanlı coğrafyasında üretildiğinden bahsedildi. Konu Türkiye'deki saat ustalarına kadar geldi. Bu ustaların hepsinin Mevlevi kökenli olduğu konuşuldu. Öyleyse neden Mevlevi temalı özel bir seri yapmıyoruz dedik. Türkiye'ye özel Mevlevi saatleri fikri buradan doğdu. Yapım ve proje iki yıl sürdü.
Audemars Piguet yılda kaç saat üretiyor?
30 bin parça... Tamamı el yapımı.
Bu projenin hangi yönü sizi heyecanlandırdı?
Türk insanının değer ve hikâyesi olan lüksü sevdiğini gördük. Koleksiyonerleriniz de bir hayli fazla. Bu proje, gelişen ve değişen Türkiye'ye verdiğimiz değerin göstergesi.

Portföyünde 700 bin euroluk ürün de var
Markanızı kimler tercih ediyor?
Kısıtlı bir kitlede çok para var. Dünyanın gidişatı bu... Efsanesi ve bağlantısı olan alışverişlere yöneliyorlar. Bunun birkaç nedeni var. Bunlardan biri markamızın ikonik bir modele sahip olması. Her markanın böyle bir ikonik modeli yok. 8 köşeli saatleri biz yarattık mesela... İnsanlar o kadar fazla para verdikleri şeyi çok fazla kişide görmek istemiyor.
Koleksiyondaki saatlerin fiyatı nedir?
15'i 30 bin euro. Diğer ikisi 70 bin euro değerinde. Markamızın geneline baktığımazda ise 10 bin ile 700 bin euroya kadar da saat modellerimiz var.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'ye özel 170 bin liralık saat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN