Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Amway'den Filenin Sultanları'na destek

Filede başarılı sonuçlara imza atan Voleybol Milli Takımları'na Amway tam destek verdi. Şirket, voleybolu Anadolu'ya yayacak projelere imza atacak

Giriş Tarihi: 1.6.2013
Amway, ticari başarılarının yanında yıllardır dünya çapında farklı branşlarda sporu ve sporcuyu destekliyor. Türkiye'de ilk kez spora destek veren ve Voleybol Milli Takımlar Tedarik Sponsoru olan Amway'in Avrupa Dış İlişkiler Direktörü Candan Çorbacıoğlu ile projenin detaylarını konuştuk. "Bu bizim uzun süredir üzerinde çalıştığımız, çok önemli ve değerli bir işbirliği" diyen Çorbacıoğlu, sponsorluğun hem maddi hem de ürün desteğini kapsadığın ifade etti. Candan Çorbacıoğlu neden özellikle voleybol sporu üzerinde durduklarını ise şöyle açıkladı: "Anadolu'da aileler kızlarının her sporu yapmasına izin vermiyor. Voleybola ise böyle bakılmıyor."
Amway'in Voleybol Federasyonu ile imzaladığı işbirliğinden bahseder misiniz?
Geçen aydan itibaren Amway, Voleybol Milli Takımlar Tedarik Sponsoru oldu. Bu sponsorluk, hem nakdi hem de ürün desteğini kapsıyor. A Milliler'den Yıldızlar'a, Gençler'den U23'e tüm voleybol milli takımlarına kozmetik, cilt bakımı gibi yüzlerce çeşit ürünümüzle destek olacağız.

RONALDINHO'YA SPONSOR OLDU
Ne kadar bir bütçe ayırdınız ve anlaşmanızın süresi nedir?
Nakdi destek konusunda gizlilik sözleşmesi var. Anlaşmamız bir yıllık ancak ilerideki yıllarda da sürdürmek istiyoruz.
Dünyadaki sponsorluk projeleri hakkında bilgi verir misiniz?
Eylül 2007'de 100 metreyi 9.74 saniyede koşarak dünya rekorunu kıran Jamaikalı ünlü atlet Asafa Powell'ı, dünyanın en önemli ve en iyi futbolcuları arasında gösterilen Ronaldinho, Çin Halk Cumhuriyeti Milli Jimnastik Takımı, Güney Kore Milli Futbol Takımı oyuncuları şirketimizin sponsor olarak destek verdiği sporcular arasında sayılabilir. Son üç yıldır da AC Milan Futbol Kulübü'nün kurumsal sponsoru ve resmi beslenme destek ürünleri tedarikçisiyiz.

Anadolu'da kızlara voleybol izni veriliyor
Son dönemde Türk voleybolu gurur kaynağımız oldu. Neden voleybolu tercih ettiniz?
Voleybol, takım sporları içinde Türkiye'ye en büyük başarıyı yaşatan branş oldu. Yaptırdığımız bir araştırmada voleybolun en çok tercih edilen üç spor dalı arasında olduğunu gördük. Anadolu'da ailelerin kızlarına yapmaları için izin verdikleri sporların başında voleybol geliyor.

Yeni projeler yapacağız
Sporda başka sponsorluklarınız olacak mı? Bu sponsorluktan beklentileriniz neler?
Şu anda tüm enerjimizi voleybola verdik. İlerleyen dönemlerde Türkiye Voleybol Federasyonu ile voleybolun gelişimine katkıda bulunacak farklı projelere de imza atmayı planlıyoruz. Amway, bugüne kadar tüm dünyada çeşitli spor ve sporcuları desteklemiştir. Bu nedenle şirketimizin global bakış açısıyla Türkiye'de de spora destek vermek hep gerçekleştirmek istediğimiz bir şeydi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amway'den Filenin Sultanları'na destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN