Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya kupasına 700 bin $'lık destek

Spor dünyasına verdiği desteklerle adından sıkça söz ettiren Acıbadem Sağlık Grubu, son olarak U-20 Dünya Kupası'nın 700 bin dolarlık sağlık sponsorluğunu üstlendi

Giriş Tarihi: 20.7.2013
Acıbadem Sağlık Grubu, gerçekleştirdiği sponsorluklarla spor dünyasının önde gelen destekçilerinden biri konumunda. Grup, son olarak FIFA'nın en prestijli turnuvalarından U-20 Dünya Kupası'nın 700 bin dolar değerindeki sağlık sponsorluğunu üstlendi. Acıbadem Sağlık Grubu Spor Sponsorlukları Koordinatörü Çağrı İlk'le bu girişimi konuştuk.

Acıbadem Sağlık Grubu, U-20 Dünya Kupası'na sağlık sponsoru oldu. Bu desteğin içeri nedir?
21 Haziran-13 Temmuz arasında İstanbul, Bursa, Gaziantep, Kayseri, Trabzon, Rize ve Antalya'da gerçekleşen, 24 ülkenin 20 yaş altı Futbol Milli Takımları'nın katıldığı bu kupada, hakemlerden FIFA yönetim kurulu üyelerine, futbolculardan teknik kadroya organizasyonda yer alan bütün katılımcıların ve izleyicilerin her türlü sağlık problemleriyle ilgilendik.

Bu organizasyona ne kadarlık bir destek verdiniz?
Bu organizasyonun Acıbadem Sağlık Grubu'na maliyeti yaklaşık 700 bin dolar oldu.

Bu sponsorluk markanıza nasıl bir katkı sağladı?
Bu girişimimizle sponsoru olduğumuz Türkiye Futbol Federasyonu'na destek verdik. FIFA'dan aldığımız reklam haklarıyla da marka bilinirliğimizi uluslararası alanda artırdık.

Başka destek olmayı düşündüğünüz spor organizasyonları var mı?
WTA İstanbul 2013 ile 2014 Dünya Bayanlar Basketbol Şampiyonası'na da sağlık sponsoru olarak destek vermeyi planlamaktayız.

FIFA'dan aldığınız Türkiye'nin ilk ve tek 'mükemmeliyet merkezi' unvanınından bahseder misiniz?
FIFA, bu sertifikayı Türkiye'de tek, dünyada ise 26 merkeze verdi. Acıbadem Fulya Hastanesi Sporcu Sağlığı Merkezi de ödüllendirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya kupasına 700 bin $'lık destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN