HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Serpil Timuray'a küresel görev

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, mevcut görevine ek olarak Vodafone Grubu Afrika, Orta Doğu ve Asya Pasifik (AMAP) bölge direktörlüğüne atandı.

Giriş Tarihi: 2.8.2013 16:45
Vodafone'dan yapılan açıklamaya göre, 1 Ocak 2009'dan itibaren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı görevini sürdüren Serpil Timuray, mevcut sorumluluğuna ek olarak, 1 Ekim 2013 itibariyle Vodafone Grubu AMAP Bölge Direktörü olarak atandı.

Timuray yeni görevinde, 2012-2013 mali yiiıl sonuçları AMAP Bölgesi rakamlarına göre, Vodafone Grubu'nun 409 milyon abonesinin yüzde 65'inin bulunduğu, servis gelirlerinin yüzde 30'unu oluşturan ve dünya genelindeki iki yönetim bölgesinden biri olarak konumlanan AMAP Bölgesinin yönetiminde Bölge Başkanı Nick Read'e destek olacak.

Bu kapsamda Timuray, geçen yıldan bu yana yürüttüğü Vodacom Grubu Yönetim Kurulu üyeliği görevine ilaveten, AMAP Bölgesinde ilerde belirlenecek diğer yönetim kurullarında da yer alacak.

Bu atamayla yönetim yapısı yeniden şekillenecek olan Vodafone Türkiye'de, halihazırda Bireysel İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Gökhan Öğüt de Ticari ve Operasyonel alanlardan sorumlu İcra Kurulu Başkan Vekili olarak atandı.

Gökhan Öğüt, yeni göreviyle Vodafone Türkiye'nin tüm ticari, teknoloji, regülasyon ve strateji birimlerine liderlik edecek.


VODAFONE TÜRKİYE SON 4 YILDA TOPLAM GELİRLERİNİ 2 KATINA, GELİR PAZAR PAYINI İSE YÜZDE 30'A ÇIKARDI

2009-10 mali yılında devreye aldığı "5 Yıllık Stratejik Programını" tamamlamak üzere olan Vodafone Türkiye, Türkiye telekomünikasyon sektörünün "en hızlı büyüyen operatörü" olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Servis gelirlerinde 15 çeyrektir kesintisiz çift haneli büyüyen Vodafone Türkiye, toplam gelirlerini son 4 yılda 2 katından fazla artırarak, 2012-2013 mali yılını 5,5 milyar lira gelir seviyesinde kapattı. Aynı dönem zarfında, şirketin mobil gelir pazar payı rekor bir artış göstererek, yüzde 18,6'dan yüzde 30'a yükselirken, son 4 yılın en yüksek karlılığına ulaştı.

Vodafone Türkiye, müşteri memnuniyeti odaklı programı sayesinde, Haziran 2011'den bu yana Net Tavsiye Skoru'ndaki liderliğiyle "Türkiye'nin en çok tavsiye edilen mobil operatörü" konumunu sürdürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serpil Timuray'a küresel görev
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN