Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komşu'da kaçak vergi avı

İflasın eşiğindeki Yunanistan'da hükümet vergi kaçağını önlemek için çalışma başlattı. Müfettişler fiş kesmeyen ve KDV ödemeyen işyerlerine baskın düzenliyor. Esnaf ve müşteriler ise tepkili

Giriş Tarihi: 11.8.2013
İflasın eşiğinden Troyka'nın gözetiminde verilen yardımlarla kurtulmaya çalışan Yunanistan, vergide kaçak avı başlattı. Hükümet, kemer sıkma politikası çerçevesinde vergi kaçağını önleyerek bütçesini düzeltmeye çalışıyor. Mali müfettişlerin yıllık izinleri kaldırıldı. Fiş kesmeyen ve KDV ödemeyen işyerlerine baskınlar düzenleniyor. Sakız Adası, Halkidikya Yarımadası, Aleksandopolis (Dedeağaç) ve Girit'te fiş kesmeyenleri tespit eden mali müfettişlerin hem esnaf hem de müşteriler tarafından sille tokat kovuldukları belirtildi. Müfettişlere karşı gelen esnaf, işyeri kapatma yasağına da uymuyor.

SİGORTASIZ işçi çalıştıra na ceza
İşsizlik oranının yüzde 27'lere ulaşmasının ardından sigortasız işçi çalıştıran işverenler de mercek altına alındı. Tatil beldelerinde sigortasız işçi çalıştıran işyerlerine sıkı denetim uygulanıyor. Sosyal güvenlik kurumlarına ödenmeyen aidatlar 15 milyar euroya ulaştı. Borçların toplanması için yeni cezalar gündemde.

20 MİLYAR EURO YASTIK ALTINDA
Ülkenin iflas edeceği korkusuyla bankalardan paralarını çeken Yunanlılar'ın yastık altına yönelmesi üzerine Yunan Maliye Bakanı Yannis Sturnaras'dan açıklama geldi. Bakan Sturnaras, vatandaşlara "Gelin sandıklarda, yastık altında koruduğunuz paranızı bankalara yatırın. Yatırın ki hükümet de vergileri hafifletsin" çağrısında bulundu. Yastık altında tutulan paraların 20 milyar euro düzeyinde olduğu belirtiliyor. Ülkede her 10 memurdan 7'si de hak etmediği halde hem yevmiye hem de fazla mesai alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Komşu'da kaçak vergi avı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN