Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kangal Termik Santralı Konya Şeker'in oldu

Giriş Tarihi: 20.8.2013

Kangal Termik Santralı'nın Konya Şeker'e devri için imzalar atıldı. Şirket rehabilitasyon yatırımıyla üretimi yüzde 25 artırmayı hedefliyor

Konya Şeker, Kangal Termik Santralı için imzayı attı. Ankara Rixos Otel'deki devir teslim törenine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Pankobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk katıldı. Santralın ihalesinde 985 milyon dolarla en yüksek teklif vererek ipi göğüsleyen Konya Şeker, yeni rehabilititasyon yatırımlarıyla üretimi yüzde 25 artırma hedefinde. Törende konuşma yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, halen bin 600 megavata yakın güce sahip santralın rehabilitasyonda olduğunu ve bunların çevreye uyumu için 1.5 milyar liralık yatırım gerektiğini ifade etti.

ÇİFTÇİ ORTAK
Kangal Termik Santralı'nda yüzde 51'lik hisseye sahip olan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, "Konya Şeker bir üretici kuruluşu. Yaklaşık 900 bin çiftçi hissedarımız. Kangal Termik Santralı özelleştirmesini diğer özelleştirmelerden farklılaştıran da budur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kangal Termik Santralı Konya Şeker'in oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN