Ayakkabıdan 35 buluş çıkardı

Giriş Tarihi: 10.9.2013

Sağlıklı üretim konusunda uzmanlaşan Güner Ayakkabıcılık, boy uzatan tabandan topuk dikeni sorununa, kuzu kürklü ayakkabıdan terletmeyen alüminyum tabanlara kadar 35 yeni ürün geliştirdi. Şirket 4 kıtada ihracata başladı

Türkiye'deki KOBİ'ler artık genel üretim alanlarından çıkarak, spesifik konularda uzmanlaşmaya başladı. Bu firmalardan biri olan Güner Ayakkabı da 4 nesildir sürdürdüğü üretimini sonlandırarak, ayak sağlığı ürünlerinde uzmanlaşmaya karar verdi. Tüm birikimlerini bu alanda Ar-Ge çalışmalarına adayan firma, kısa süre içinde 35 yenilikçi ürün geliştirdi. Boy uzatan tabandan topuk dikeni sorununa, kuzu kürklü ayakkabıdan alüminyum tabanlara kadar farklı alanlarda buluşlara imza atan şirket, bu sayede ihracat kapısını aralamayı başardı. Kuzey Afrika, Avrupa, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu'ya ürün satan firma, dünyanın önde gelen sağlık şirketleriyle de stratejik ortaklıklar yaptı. Şirketin özellikle topuklu ayakkabı giymek zorunda kalan işkadınlarına da özel ürünleri bulunuyor. Ayağın ayakkabı içinde kaymasını önleyen ped ve fok derisinden imal edilen özel tabanlar bu ürünlerden birkaçı.

TASARIM EKİBİ VAR

Ayakkabı sağlığında 'İceman' markasıyla faaliyet gösterdiklerini ifade eden Güner Ayakkabı Genel Müdürü Fikret Er, özellikle topuk dikeni olarak bilinen rahatsızlığa karşı alanında ilk olan bir ürün geliştirdiklerini söyledi. Ayak sağlığı ürünlerinin son yıllarda önem kazanmaya başladığını belirten Fikret Er, birçok ayakkabı firmasının ise maliyet ve moda gerekçeleriyle bu konuda yeterli hassasiyeti göstermediklerini de sözlerine ekledi.

Ayak sağlığında ilklerin şirketi olmayı başardı
Günlük giyim ve spor ayakkabılar için özel çok noktalı tabanlık
Dairese l epin destekli özel deri ayakkabı içliği
Bot ve iç derinliği yüksek ayakkabılar için 3 cm boy uzatan tabanlık
Bayan ayakkbıları için özel deri ve vantuzlu tabanlık. Bayan ayakkabıları için özel vantuzlu tabanlık
parmak arası ayak giyimlerinden kaynaklanan rahatsızlıkları önleyen ped
Ayakabı numara küçültme pedi
Topuk dikeni ve topuk düşüklüğü için özel silikon topuk
Kemik çıkmaları için rahatlatıcı silikon makara
Kürk-doğal kuzu kürkünden imal edilmiş anatomik iç tabanlık
Alüminyum alaşım-ısı yalıtımı için özel alüminyum tabanlık

İTHALATIN DA ÖNÜNE GEÇTİ
Er, rakipleri arasından nasıl sıyrıldıkları hakkında ise şu bilgileri verdi: "Ürün gamımızda deri ile silikon jeli birleştiren ve Türkiye'de üretim yapan tek firmayız. Ürünlerimizin SGK tarafından geri ödemesi var. İthal alternatiflerine göre çok daha uygun fiyatlıyız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayakkabıdan 35 buluş çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN