Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vurgun vurgun üstüne

Bu defa vurgunu yapan LPG piyasası oldu. EPDK'nın denetimi, aralarında Aygaz'ın da olduğu 64 şirketin standart dışı ürün sattığını ortaya çıkardı

Giriş Tarihi: 13.9.2013
Tüketiciler, hayatlarının her alanında soyulmaktan bıktı. Bankaların yaptığı kanunsuz sigortalar, telefonla yapılyan dolandırıcılık gibi artık herkesin kanıksadığı usulsüzlüklere şimdi de LPG sektörü katıldı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) akaryakıt fiyatlarının yükselmesiyle vatandaşın can simidi haline gelen LPG sektöründe geçtiğimiz yıl başlatılan denetimlerin sonucunda, 64 şirketin depolarından alınan ürünlerin standart dışı olduğunu tespit etti.

LİSANSLAR TEHLİKEDE

Aralarında Türkiye'nin iki büyük LPG devi Aygaz ve Milangaz'ın da bulunduğu belirtilen şirketler, kanun gereği para cezasının yanı sıra lisans iptaline kadar varabilecek ceza ihtimali ile karşı karşıya. EPDK Türkiye'de hızla yükselen LPG pazarını geçen yıl denetim altına aldı. Şirketlerden alınan ilk numunelerden şaşırtıcı sonuçlar elde edildi. Şirketlerin ürünleri "Standart dışı ürün" kapsamına alındı. Kanuna göre bu şirketlerin lisansının iptali gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Vurgun vurgun üstüne
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN